Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada jõusaalis?

Kuidas alustada jõusaalis

Jõusaali minek võib esialgu tunduda hirmutav. See on täiesti normaalne, kuna jõusaal võib tunduda kohutavalt üle võlli käiv keskkond. Kuid ärge muretsege, sest selles artiklis räägime teile kõigest, mida peate teadma, et alustada jõusaali treenimist oma parimal viisil!

Tee esitööd

Enne jõusaali minekut on oluline uurida, milline jõusaal sobib teile kõige paremini. Tehke oma kodukoha läheduses olevatest jõusaalidest uurimistööd, vaadake, milliseid seadmeid nad kasutavad ja milliseid treeninguid nad pakuvad. Kui võimalik, rääkige ka jõusaalide personaliga – nad võivad olla teie jaoks suureks abiks!

Planeerige oma treeningprogramm

Enne treenimise alustamist on oluline planeerida oma treeningprogramm vastavalt oma eesmärkidele. Kas soovite suurendada lihasmassi või kaotada kehakaalu? Kavandades oma treeningprogrammi vastavalt sellele, mida soovite saavutada, saate oma ajast jõusaalis maksimumi võtta.

Riietuge mugavalt

Jõusaalitreeningutes on tähtis mugavustunne. Riietuge riietesse, mis on mugavad ja sobivad treeningutega tegelemiseks. Kui soovid treenida jõusaalis, siis on oluline kasutada spordijalatseid, mis toetavad sinu jalgu ja leevendavad survet.

Harjutage õigeid tehnikaid

Õige tehnikaga treenimine on ennetav kahjustuste eest treenimisel ja võimaldab saada tõhusaid tulemusi. Enne jõusaali minekut peaks kindlasti olema teada, kuidas öigeid tehnikaid juhtiva kulturistiga teostada.

Tee soojendus

Enne treeningute alustamist on oluline teha korralik soojendus. Lihasgrupi kerge soojendus võib aidata südant kõvendada ja valmistada sind ette raskeks treeninguks. See võib olla 5-10-minuti rullimine, välba saal või hüpped.

Kasutage tugevuse seadmeid

Tugevuse seadmed võimaldavad treenijal suuremat kogust kaalu tõsta ilma hinna reguleerimisega. Kasu valmistamine ilma allavoolu treeningutega aitab sul selga lihastesse. Vaadake, et kui see seisus sobitub teie treeningprogrammis!

Leidke sobiv koormus

Koormus viitab sellele, kui palju kaalu sa kasutad iga harjutuse ajal. On oluline leida õige kaal, et treenid jõusaalis tõhusalt. Kui kaal on liiga kerge, siis ei paku see väljakutset ega intensiivset treeningut, kuid kui kaal on liiga raske, siis võib see ohustada teie keha.

Andke endale aega taastumiseks

Pärast jõusaalitreeningut ei tohiks kõndida koju tamburmu nõrgestavate jalgadega või kätega. Pärast treeningut tuleb oma keha rahustada. Võtke aega oma keha venitamiseks ja taastumiseks ja võibolla koju liikumiseks vajaliku aja sisse seada.

Sööge õigesti

Söök on treeningu osa. Oluline on säilitada küllastatustund ja rasvapõletus keha ning saada kõiki vajalikke toitaineid. Tingimused, millega toitumist sõltub, on seotud enda eesmärkidega ja treeningprogrammi spetsiifikaga.

Kokkuvõte

Jõusaali minek on efektiivne viis tervisehädade ning ligi elukvaliteedi saamiseks. Me loodame, et selle artikli näpunäidetega olete valmis alustama oma jõusaaliteekonda, mis on sobiv ja kohandatud just Teile! Ärge unustage pea ees jooksma minna, kontrollige oma koormusi, soojendage korralikult ja sööge tervislikku toitu.

Algajad peavad kohe kindlasti jõusaalis oma eesmärke püüdma, kuid koormuste tasapisi suurendamisega. Enesekindlus tekib aeglaselt, kuid uskuge, et lõpptulemus tasub ennast täielikult ära. Veel kord, ärge kartke jõusaalile minna. Teete ennast tervislikumaks, paremaks ja tugevamaks igas mõttes!