Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada jooksmisega?

Kuidas alustada jooksmisega

Jooksmine on tervislik viis püsida aktiivne ja nautida värske õhu käes viibimist. Kui olete otsustanud alustada jooksmisega, kuid ei tea, kust alustada, siis olete õiges kohas. See artikkel annab teavet, kuidas alustada jooksmisega, kui olete algaja.

Valige sobivad jooksujalatsid

Enne alustamist peate valima sobivad jooksujalatsid. Sobivad jalanõud kaitsevad teie jalgu vigastuste ja ebamugavuste eest. Kui teil on õige jooksujalats, võite vältida vigastusi ja ebamugavusi, mis võivad tekkida valede jalanõude kasutamisel. Konsulteerige jalatsite spetsialistiga, et teada saada, millised jalanõud sobivad teie jalgadele.

Valmistage ennast füüsiliselt ette

Enne jooksmisega alustamist tuleb valmistada ette oma füüsiline keha. Kui teil on olnud varem kehavigastusi, siis peate vältima vigastuste taastekkimist. Te peaksite konsulteerima arstiga, et veenduda, et teie keha on valmis jooksmiseks, eriti kui teil on probleeme selg, põlvede ja säärtelihastega.

Alustage kõndimisega

Kui olete valmis jooksma, alustage esialgu kõndimisega ning sellest järk-järgult üle liikuda madalama intensiivsusega jooksmisele. Alustamisel võib teid toetada jooksutreeningute rakendus nagu MyFitnessPal. Ikka on parem alustada väikeste sammudega ja rahulikult, et vältida vigastusi ja ebamugavusi.

Seadke eesmärgid

Alustades jooksmisega, peab alati eesmärke olema. Seadke oma eesmärgid realistlikult, lähtudes oma füüsilisest võimekusest, oma ajaressursist ja järjepidevusest. Loomulikult ei pea see olema midagi liiga toretsevat, vaid piisab ka 3-5 km päevas.

Valige sobiv ajakava

Valige aeg, mil saate oma jõudu ja aega kõige paremini kasutada. Algajal pole stressirohketel kordadel hea alustada. Valige rahulik aeg, kui teid ei sega mingid teised kohustused. See võimaldab jooksu nautida ja teete tõenäolisemalt oma plaanidest kinni pidada.

Loo sobiv jooksurada

Valige jooksuraja jälgimiseks sobiv koht. Eelistada võib maastikule vaheldusrikkamat terviserada. See annab sulle parema ülevaate oma jooksutreeningutest ja võimaldab suuremat rõõmu.

Jälgige oma jooksutulemusi

Jälgige oma treeninguid ja tulemusi. See võimaldab teil oma jooksutreeningute käiku jälgida ning edusamme märgata. Kui võite, siis registreeruge rakendusse, nagu näiteks Strava või Nike Run Club.

Sööge õigesti

Tagage, et teie toitumine annaks piisavalt energiat jooksuks. Sööge enne treenimist tasakaalustatud toitumist, mis annaks teile piisavalt energiat. Ärge sööge liiga suurte portsjonitena, et vältida seedehäireid. Samuti tagage piisav hüdratatsioon veega ning vältige suhkrurikkaid jooke.

Järgige puhke- ja taastumisviise

Pärast pingutavat jooksutreeningut, tagage piisavalt puhkust ja aega keha taastumiseks. Jälgige oma vaimset tervist, kuna see on sama oluline kui füüsiline.

Alustage samm sammult

Alustage jooksmisega samm-sammult ning liikuge järk-järgult edasi. Jookske aeglaselt ning proovige hingamist kontrollida. Võtke ette ka kergemaid harjutusi nagu jooga ning sirutamised.

Kokkuvõte

Jooksmine võib olla suurepärane viis enese tervendamiseks, tervisliku seisundi parandamiseks ja enda eest hoolitsemiseks. Nende punktide järgi alustades saate oma keha taastamiseks, füüsilise vormi parandamiseks ja enesekindluse tõstmiseks. Mõeldes sobivatele jooksujalatsitele, eesmärkide seadmisele ja õige ajakava loomisele teete jooksmisest lõbusa ja produktiivse treeningu ilma, et kannataksite vigastuste all. Jälgi oma keha ja muuda oma treeningute käikut, kui sulle tundub, et see on vajalik. Samas, edasijõudmiseks tuleks alati püüda jooksutreeninguid järk-järgult raskemaks muuta, et saavutada jõudsam treeningresultaat. Õige jooksutehnika ja -harjutused ning selge fookus aitavad teil saavutada oma eesmärgid ja saada paremasse vormi. Algajate jaoks alustamine aeglaselt ning samm-sammult on üldjuhul alustava jooksja parim strateegia ja see toob tagasi ka tulemused.