Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada ettevõtlusega?

Kuidas alustada ettevõtlusega

Ettevõtlus on suurepärane viis oma unistuste elluviimiseks ja loomulikult rahalise stabiilsuse saavutamiseks. Paljud inimesed näevad ettevõtlust kui võimalust oma ideid ja visioone ellu viia, kuid see võib olla ka suur väljakutse. Ettevõtlusnõustajad on väitnud, et kui soovite ettevõtluses edu saavutada, siis peate selle jaoks valmistuma ja võtma aega oma ettevõtte alustamiseks.

Kui olete otsustanud alustada ettevõtlusega, siis on esimene samm oma idee analüüsimine ja selle võimaluste uurimine. Missugune on teie ettevõtte eesmärk? Mis on teie toodete või teenuste vääruspropositsioon? Kas on turul liiga palju sarnaseid ettevõtteid ja kas on piisavalt nõudlust teie toodete või teenuste järele? Tark on alustada turu-uuringuga, et leida oma ettevõttele kindel klientuur.

Kui teil on kindel äriplaan ja selged eesmärgid, siis on aeg lõpetada uurimistöö ja keskenduda praktiliste ettevõtlusoskuste omandamisele. Siin on mõned olulised sammud, mida peaksite järgima, et oma ettevõtet edukalt alustada.

Registreerige ettevõte

Esimeseks sammuks ettevõtte loomisel on selle ametliku registreerimisega tegelemine. Ettevõtte registreerimise protsess võib erinevates riikides erinev olla, seega peate uurima oma kodumaa seadusi ja nõudeid. Ehkki see võib tunduda ebameeldiva tegevusena, on see vajalik, kuna registreerimata ettevõtted on seadusega vastuolus ning maksudeklaratsioonide jaoks ei saa luua korralikke dokumentatsioone. Seega, veenduge, et vastate oma piirkonna ettevõtte loomise nõuetele.

Äriplaani koostamine

Ettevõtted, kes plaanivad rahastust taotleda paiknemiskohas, peavad kokku panema äriplaani. Äriplaan peaks selgitama teie ettevõtte eesmärki ja eristumispunkti. Selles peaks olema ka teie MIKS- teie eesmärk, näiteks “miks tahan just seda ettevõtet alustada?” Äriplaanis peaks aga olema ka kohustuslik teave, nagu kulude ja klientide ning konkurentide turu-uuringud. Hästi koostatud äriplaan aitab teil ka potentsiaalsetele rahastajatele või investoritele oma ettevõtte ideed selgemalt esitada.

Valige õige ettevõttevorm

Veel üks oluline samm, mida te vajalikuks võite pidada, on valida oma ettevõtte jaoks õige vorm. Kas valite oü, tulundusühistu või ettevõtja füüsilisest isikust ettevõtja? Valiku tegemine sõltub paljudest teguritest, nagu näiteks teie eesmärkide ulatus, õiguslikud ja maksusätted ning rahastamise vajadus.

Rahastamisvõimaluste kaalumine

Teie ettevõtte edu sõltub sageli sellest, kui palju rahalisi vahendeid te olete valmis investeerima. Algkapitali on võimalik saada mitmete allikate kaudu, mis hõlmavad omakapitali, pangalaene või isegi rahaliste annetuste otsimist. See on alati soovitatav rääkida oma rahandusnõustajaga enne otsuse tegemist.

Maksude deklareerimine

Olemasoleva seadusandluse järgi peate deklareerima oma ettevõtte maksud. Enamik ettevõtjaid on valmis kasutama avaliku teenuse pakkujaid oma maksude deklareerimiseks, kuid kui te ise ei tunne piisavalt julgust, siis üheks valikuks võib olla ka raamatupidamisteenus. Kahel juhul peate alati olema valmis maksude deklareerimiseks, kuna see on oluline äritegevuse üheks osaks.

Töötajate leidmine

Enamik ettevõtteid ei saa edukalt kasvada ilma töötajateta. Peate teadma, millised töövõtted teie ettevõttes kõige olulisemad on ning samuti, millist tüüpi inimesed sobivad nendele töökohtadele kõige paremini. Andke endale aega, et leida sobivaid inimesi, kes on sama kirglikud kui teie enda ettevõte. Õigete töötajate leidmiseks on võialik kasutada personaliotsingu ettevõtet kes aitab teil leida uue sobiva töötaja.

Võtke nõuandeid vastu

Kogu ettevõtlusteekonna vältel võib teil olla mitmeid küsimusi ning seega on tähtis endale teadvustada, kellega saate nõu pidada. Olulisteks faktoriteks, mida peaks arvesse võtma, on ka mentorlus-üks üks päevast vana ettevõtja, kes aitab kaasa oma kogemustega ning ka reflektsioon – mida sa õppisid oma ebaõnnestumistest ning edukusest? Nende küsimuste kaudu võite leida oma ettevõtte jaoks õige suuna ja motivatsiooni.

Kokkuvõtteks on ettevõtlusega alustamine suur väljakutse, kuid samal ajal on see ka suur õppetund, mida saate õppida mitmetest kogemustest. Kõige tähtsam on valmisolek kasvada oma idee kaudu, julgus olla avatud nõuandele ning samuti aega võtta, et oma ettevõtte jaoks vajalikud protsessid lõpule viia. Edu teie ettevõtlusreisil!