Nullkulu

Nullkulu

kuidas aliexpressist tellida?

Kuidas Aliexpressist tellida – õpetus samm-sammult

Kas sa oled ka kunagi mõelnud, kuidas hoopis erineva valikuga kauba eest vähem maksta? Aliexpress on üheks paljudest platvormidest, kus saad soetada odavamalt erinevaid kaupu. Aliexpressil saad valid aku tutvuda erinevate tarnehindadega ning otsida sobivat kauba kvaliteeti ja hindu. Kui oled juba ostnud midagi Aliexpressist, võib see protsess olla sinu jaoks lihtne, kuid kui oled esmakordselt Aliexpressist tellimas, on see teadmatuse tõttu keeruline. Sellepärast koostasimegi me selle artikli, et anda sulle nõu, mis aitab sul lihtsamalt ja mugavamalt Aliexpressi kasutada ning teha endale vajalikud ostud.

Registreerumine Aliexpressi

Kui sa oled esimest korda Aliexpressi kasutaja, pead registreeruma enne, kui saad hakata otsima, valima ja ostma. Registreerumine on üsna lihtne, ka siis kui sa pole just arvutiäss. Kõigepealt pead külastama Aliexpressi kodulehte ja klikkima nupul, kuhu on kirjutatud “Liitu”. See asub lehe paremas ülanurgas. Seejärel täida kõik vajalikud väljad: ees-ja perekonnanimi, e-posti aadress, telefoninumber jne. Soovitav on oma reaalset nime ja kontakte jagada, kuna see võib tulevikus aidata lahendada võimalikke probleeme.

Aadressiga seotud info

Kui oled registreerunud, võid juba alustada erinevate toodete otsimisega. Kui leiad sobiva toote, kliki “Osta”. Seejärel avaneb nii nõusoleku küsimise leht kui ka ostukorv. Nõusoleku lehel on vaja märkida tarneviis. Siinkohal pead tähelepanu pöörama aadressile ja sellele, kuidas see on märgitud. Kui soovid omale toote saata, pead kindlasti aadressi selgelt märkima ja kontrollima, kas kõik on õigesti kirjutatud. Samuti pööra tähelepanu sellele, et aadress on samasugune nagu see, mida kasutad tavaliselt.

Makse tegemine

Kui oled Aliexpressis sobiva toote leidnud ja otsustanud selle endale täpselt välja valida, on vaja veel teha makse. Makse saate teha erinevatest valikust, sõltuvalt sellest, milliseid valuutasid need aktsepteerivad. Makse saate teha näiteks pangakaardiga, PayPal’i, Western Unioni, pangalinke jne kasutades. Tasumisel on tähtis teada, et pead võib-olla lisama maksu; olenevalt riigist, kus asud, on maksusummad erinevad. Seega soovitame teil veenduda, et teil on piisavalt raha teha makse, sealhulgas ka võimalikud maksud.

Ootamise protsess

Kui oled otsuse teinud ja makse teinud, oota uudishimulikult oma pakki, olles kannatlik. Sinu kauba kohaletoimetamine võib võtta aega 15 päeva kuni mitu nädalat. Sõltuvalt saatjariigi asukohast pead valima ka erineva logistikaliini. Enamasti on nendeks DHL, FedEx või UPS. Postiteenused on eelkõige mõeldud suurematesse riikidesse, kuid tuleb ka ette neid riike, kus Aliexpressi kauba transportimine on võimatu. Kõige paremini teadavad seda konkreetse riigi postiteenistused.

Vaidluse lahendamine

Loodetavasti läheb kõik hästi ja saad oma kauba probleemideta kätte. Eriti esimesel kasutamisel on aga võimalik, et tekivad probleemid kauba kvaliteediga ja jõudmine ostjani üleüldiselt. Sellisel juhul on soovitatav esitada kaebus võimalikult kiiresti. Seejärel teavitatakse vastassuunda ja probleemi lahendatakse. Lisaks on Aliexpressi teenusel isikupärastatud kaitse, mille kaudu saad endale kindlustunde, kui kaup sulle ei jõua või ei ole kvaliteetne.

Lõpetuseks

Aliexpressi tellimisel pead kasutama nii aega kui ka mõistust, et saada endale soovitud toode probleemideta ning hea hinnaga. Eelkõige on oluline, et tutvuksid hoolikalt kõigi Aliexpressi nõuannete ja soovitustega ning järgid neid. Samuti veendu, et sa mõistad Aliexpressi reegleid ja protseduure, et vältida võimalikke tüütusi. Nii et kui oled valmis otsima ja ostma Aliexpressist parima pakkumise, usaldades oma valikuid, järgides meie soovitusi ning oled valmis ootama maailma äärmises punktis oma klientuuriga kaupa, siis oleme valmis teid selles abistama.