Nullkulu

Nullkulu

mis vanuseni peab laps istuma turvatoolis?

“mis vanuseni peab laps istuma turvatoolis”

Turvatooli kasutamine väikelaste transportimisel on kahtlemata ülimalt oluline. Kuid millises vanuses saab laps turvatoolist välja võtta? Mis vanuses last võib istutada tavalisse istmesse? Selles artiklis selgitame, millal ja miks on oluline jälgida turvatooli kasutamist, et tagada lapsele ohutu reisimine.

Sissejuhatus

Turvatooli kasutamine on suurepärane viis tagada lapse turvalisus ja ennetada vigastusi, kui juhtub õnnetus. Turvatool võib päästa lapse elu, kui see on korralikult paigaldatud ja kasutusel. Kahjuks kasutavad mõned vanemad turvatooli liiga lühikest aega või eemaldavad selle liiga vara. Käesolevas artiklis selgitame, mis on turvatoolid ja miks need on nii olulised laste turvaliseks transportimiseks. Samuti õpetame teid hindama, millises vanuses saab laps turvatoolist välja võtta.

Mis on turvatoolid?

Turvatoolid on mõeldud väikelaste kaitseks autoõnnetuste korral. Need sobivad väikelastele alates sünnist kuni 12-aastaseks saamiseni (12 aasta vanuseni võivad lapsed ka seljaga sõites turvatoolides olla). Turvatoolid jagunevad vastavalt lapse vanusele ja kaalule kolme rühma. Rühm 0 sobib sünnist kuni kahe aastaseks saamiseni või kuni 13 kg kaaluvatele lastele. Rühm 1 sobib lastele kaaluga 9-18 kg ja vanusega kuni 4 aastat. Rühm 2 sobib lastele kaaluga 15–25 kg ja vanusega kuni 6 aastat. Rühm 3 sobib lastele kaaluga 22–36 kg ja vanusega kuni 12 aastat.

Turvatoolide kasutamise eelised

Turvatooli kasutamine on laste turvaliseks transportimiseks hädavajalik. Turvatool tagab, et laps oleks autoistmele kinnitatud ja kui juhtub õnnetus, siis ta ei liiguks sellest välja. Turvatool kaitseb lapse pead, kaela ja selga kokkupõrke korral ning jaotab löögi ühtlaselt kogu kehas. Kõikide nende faktorite abil aitab turvatool tagada, et laps jääks ühe tükina kokku, isegi juhul kui auto on kokkusurutud.

Miks on oluline jälgida turvatooli kasutamist?

Turvatooli kasutamisel on mitmeid olulisi eeliseid, mis aitavad vähendada vigastuste tõenäosust autoavarii korral. Siiski on ka tagajärjed, kui seda valesti kasutada või liiga vara ära võtta. Näiteks võib valesti paigaldatud turvatool põhjustada vigastusi, isegi juhul kui juhtub ainult kergetõsine õnnetus. Kuigi see on tõsine probleem, siis veelgi enam on küsimus selles, et turvatoolist liiga varakult loobumine võib ohustada lapse elu.

Millal saab lapse turvatoolist välja võtta?

Üldlevinud arusaam on, et võid turvatooli lastel eemaldada varsti pärast nende teise või kolmanda sünnipäeva, kui nad juba oskavad istuda ja kehaline areng võimaldab neil turvatooli kasutamist lõpetada. Siiski on see arusaam vale. Turvatooli kasutamine peaks jätkuma kuni hetkeni, kui laps on valmis kasutama tavalist autoistet.

Tõepoolest, mõningate riikide õigusaktides võidakse leida viited konkreetsetele vanusepiirangutele, kuid tootjad soovitavad järgida lapsi vähemalt nii kaua kui turvatooli märgistus sellist nõuab.

Järeldus

Turvatoolid on väga olulised laste turvaliseks transportimiseks ja aitavad vähendada vigastuste tõenäosust autoõnnetuste korral. Seega on vaja tagada turvatooli kasutamine lapse turvalisuse jälgimisel. Mis vanuses last võib turvatoolist välja võtta? Kerge vastus ei ole olemas, kuid kui järgite turvatooli ja selle tootja soovitusi, siis olete kindel, et olete järginud lapse ohutuse tagamiseks parimat praktikat.