Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib alkoholi osta?

Kui vanalt võib alkoholi osta?

Alkohol on igapäevane osa paljude inimeste elust. Kuid see on mõeldud ainult täiskasvanutele. Seetõttu on paljudel riikidel seadused, mis reguleerivad alkoholi ostmist ja müümist. Eestis on alkoholi ostmise seadused üksikasjalikult reguleeritud, et tagada avaliku järjekorra kaitse, tervishoid ja ohutus.

Kui vanaks peab saama, et Eestis alkoholi osta?

Seadusandlus Eestis kehtestab vanusepiiri, alates millal saab alkoholi osta. Seaduse alusel on keelatud müüa alkohoolseid jooke kõigile alla 18-aastastele isikutele. Samuti on keelatud müüa nõrka alkohoolseid jooke alla 16-aastastele.

Kui vanalt saab alkoholi osta Eestis, sõltub sellest, millist alkoholi tüüpi müüakse. Samuti võivad turvameetmed piirkonniti erineda.

Alkoholi ostmise seadused Eestis

Selleks, et mõista, millised vanusepiirangud kehtivad erinevatele alkoholitüüpidele, peate teadma Eesti seadusi. Alkoholitarbimine ja müük Eestis on reguleeritud kolmel tasandil – riiklikul, maakondlikul ja kohalikul tasandil.

Eesti seaduse järgi võib nõrga alkoholi (õlle, siidri) osta alates 16-aastaselt. Seega, kui olete 16-aastane, on teil õigus osta järgmist tüüpi nõrka alkoholi Eestis:

– õlu
– siider
– alkovaba õlu või siider
– long drink ehk valmistatud kokteili tüüpi joogid

Kanged alkohoolsed joogid nagu viin, brändi, viski, gin jne. Võite osta ainult siis, kui olete 18-aastane.

Eesti seaduste järgi on keelatud müüa alkoholi kõigile alla 18-aastastele isikutele. Samuti on keelatud müüa nõrka alkohoolseid jooke alla 16-aastastele. Kui keegi rikub seadust, karistatakse teda vastavalt Eesti seadustele ja määrusele.

Mis juhtub, kui ostate alkoholi alaealisena?

Kui olete alla 18-aastane ja proovite osta alkohoolseid jooke või kui teid tabatakse alaealisena alkoholi tarvitamisest, on see Eestis ebaseaduslik. Alkoholi müümine alaealistele on tõsine süütegu, millega kaasneb trahv, võimalik vangistus ja registreerimine karistusregistris. Karistusregistri kannab isik, kes on olnud alla 20-aastane, kui rikkumine toimus.

Kui teil on soov juua alkoholi, siis peaksite seda tegema seaduslikult ja alati mõõdukalt. Alati tuleks järgida Eesti seadusi ja veendumaks, et ei rikutaks kehtivaid vanusepiiranguid. Lisaks võib ka alkoholi tarbimine tervisele mõjuda halvasti.

Kokkuvõte

Alkoholi tarbimine on igapäevane osa paljude inimeste elust, kuid alkoholi ostmiseks on Eestis kehtestatud vanusepiirangud. Kui soovite osta õlut või siidrit, peate olema vähemalt 16-aastane. Kui soovite osta kangeid alkohoolseid jooke nagu viin, brändi või viski, peate olema vähemalt 18-aastane. Kui rikutakse neid piiranguid, karistatakse seaduserikkuja vastavalt Eesti seadustele ja määrusele. Alati tuleks tegutseda seaduslikult ja tarbida alkoholi mõõdukalt.