Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt saab alkoholi osta?

Kui vanalt saab alkoholi osta?

Hästi tehtud, et otsustasid teada saada, millal võib alkoholi osta, kuid see sõltub paljudest teguritest, mitte ainult vanusest. Kui oled huvitatud sellest küsimusest, siis loe edasi, kuna jagame sulle kõiki vajalikke teadmisi.

Alkoholi ostmise õigus

Alkoholi ostmise õigus erineb riigiti ja ilmselt ka kohalikest seadustest. Eestis on alkoholi müügipiirangud väga ranged ja see on seotud paljude erinevate faktoritega.

Eesti seaduste järgi on alkoholi ostmiseks vanusepiirang 18 aastat. See kehtib kõikidele alkohoolsetele jookidele, sealhulgas õllele, veinile ja kangemale alkoholile. Kui oled noorem kui 18 aastat, siis ei tohiks sa alkoholi osta ega juua.

Vanusepiirangu rakendamine

Siin tuleb mängu kaupluste ja baaride personal, kuna see sõltub nende vastutusest ja arusaamisest oma rollist. Tavaliselt palutakse alkoholi ostjal esitada isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass, juhiluba või õpilaspilet. Kui oled noorem kui 18, siis seda tõenäoliselt ei lubata.

Vanusekontrolli teostamine on kohustuslik seadus, seega ei ole kauba müüja vastutus, kuidas klient oma ostu kavatseb kasutada või kulutada. Sellepärast peab kauba müüja olema tähelepanelik ja selgelt aru saama, kuidas ja kellega ta tegeleb.

Sanktsioonid noorukite tarvitamise suhtes

Eestis on alkoholi ostmise piirangud väga rangelt seotud alaealiste kaitse seadustega. Kui kaupluse- või baarimüüja müüb alkoholi alaealisele, võib teda karistada rahatrahvi või isegi vanglakaristusega.

Seega on väga oluline pidada kinni Eesti seadustest alkoholi müümise ja ostmise osas. Selle saavutamiseks on jaemüüjad koolitatud, et tagada noorte kaitsmine alkoholi liigkasutamise eest, mis mõjutab tervist.

Alkoholitarbimise oht

Alkohol on narkootiline aine ja liigne tarbimine võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on alkohol seotud enam kui 200 erineva haiguse, seisundi või vigastusega.

Lisaks sellele on alkohol ka kõige levinum kaaslane liiklusõnnetustele, perevägivallale ja seksuaalsele kuritarvitamisele.

Seega, kuigi alkoholi ostmiseks juriidiline vanus on 18 aastat, on oluline, et jood seda mõõdukalt ja vastutustundlikult.

Järeldus

Eesti seadused on väga toetavad alkoholi müügi ja ostu suhtes ning neid tuleb täita, et tagada noorte kaitse. Kui oled juba alkoholi ostmise õiguslikus vanuses, siis pea meeles alkoholi tarbimise peamisi ohutegureid. Alkohoolsete jookide kättesaadavus ei ole probleem, kuid selle õige kasutamine on oluline noorte kaitseks.