Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt kassi kastreerida?

Kui vanalt kassi kastreerida

Kassiomanikud võivad olla teadlikud, et kasside kastreerimine on üks oluline osa nende hooldamisest. Kassi kastreerimine on kirurgiline protseduur, mis hõlmab kassi sugunäärmete eemaldamist. Kassi kastreerimine on tähtis, sest see aitab vältida soovimatu järglaste raseduse tekkimist. Lisaks sellele võib kassi kastreerimine vähendada ka soovimatut käitumist, nagu markeerimine, agressiivne käitumine ja territoriaalsus. Selles artiklis vaatleme, millal on kõige parem kassi kastreerida.

Kassi kastreerimise vanus

Kassi kastreerimise soovitatav vanus on sageli teema, mis põhjustab palju küsimusi. Üldiselt soovitavad veterinaarid kassi kastreerida enne suguküpsuse saavutamist. Kui kass on piisavalt vanaks saanud, otsib ta aktiivselt paaritumisvõimalusi ja see võib põhjustada käitumisprobleeme. Kasside puberteet saabub tavaliselt kolmandal kuni kuuendal elukuul. Seega soovitavad veterinaarid enamasti kasse kastreerida 4-6 kuu vanuselt.

Kassi kastreerimise mõju tervisele

Kassi kastreerimine mõjutab nende tervise seisundit. Kastreeritud kassidel on tavaliselt lihtsam elada tervislikku ja õnnelikku elu. Kasside suguhormoonid mõjutavad keha mitmel erineval viisil. Näiteks mõjutavad need hormoonid kasside uriini lõhna ja võivad põhjustada soovimatut käitumist, nagu markeerimine. Kastreeritud kassidel on uriin vähem tugeva lõhnaga ja neil pole vajadust territooriumide märkimiseks.

Lisaks võib kassi kastreerimine vähendada ka teatud haiguste riski. Näiteks võib see aidata vähendada eesnäärme ja rinnapiima arengu riski. Kassi kastreerimine vähendab ka emaka- ja munasarjavähi riski.

Enne kassikastreerimist

Enne kassi kastreerimist tuleb läbi viia baastesti, et veenduda, et teie kass on operatsiooni jaoks sobiv. See hõlmab vereanalüüsi, et hinnata neerude ja maksa funktsiooni ning veendumaks, et kass pole südame- või muude krooniliste haigustega. Samuti peate veenduma, et teie kass ei söö enne operatsiooni toitu ja vett 12 tundi. Üldanesteesia ajal võib toit ja vesi teie kassile ohtlikuks muutuda.

Kassi kastreerimisprotsess

Kassi kastreerimisprotsess kestab tavaliselt 15-30 minutit ja on üsna lihtne. Veterinaar kirurg teeb sisselõike kassi kõhtu, et pääseda kassi suguelunditeni. Seejärel eemaldatakse nii munandid kui ka emakas ja munasarjad. Pärast operatsiooni anesteesia toime kaob ja teie kass hakkab aeglaselt ärkama. Enamasti lubatakse teie kass koju samal päeval, kuid võib juhtuda, et kass jääb veterinaarkliinikusse ööseks jälgimiseks.

Järelhooldus pärast kassi kastreerimist

Pärast kassi kastreerimist on oluline jälgida kassi taastumist. Teie kassil võib olla valu ja ebamugavustunne rohkem kui paar tundi pärast operatsiooni. Siiski, kui kassi valu ja ebamugavustunne kestab kauem, tuleb kohe pöörduda veterinaararsti poole. Peale selle peate teie kassi tegevust piirama kahe esimese päeva jooksul pärast operatsiooni ning jälgima kassil rohkem kui tavaliselt. Ärge laske kassil hüpata ega joosta ja hoidke ta puhtana. Hoidke kassi haava puhtana ja kuivana, et vältida tüsistusi. Kutsuge arsti juurde, kui märkate kassil punetust, turset või muid märke põletikust haava piirkonnas.

Kokkuvõte

Kassi kastreerimine on väga individuaalne protsess, mis vajab individuaalset lähenemist. Kuna iga kass on erinev, on operatsiooni vanus ja järelhooldus erinevad. Kuid tavaliselt soovitavad veterinaarid kassid kastreerida enne, kui nad jõuavad puberteedieani, mis tavaliselt on umbes 4-6 kuu vanuselt. Kassi kastreerimine on kasulik, kuna see aitab vältida soovimatut käitumist ja haigusi. Seepärast on tähtis, et kassiomanikud järgiksid veterinaararsti soovitusi ja tagaksid, et nende kass saaks kõige paremaks abistamiseks parima ravi.