Nullkulu

Nullkulu

kui suur jalgratas lapsele?

Kui suur jalgratas lapsele: kuidas valida sobivat suurust

Kui olete otsustanud lapsele jalgratta soetada, siis on järgmine oluline küsimus millist suurust valida. Kui jalgratas on lapsele liiga suur või liiga väike, siis võib see olla ohtlik ning rikkuda lapse esmase huvi rattasõidu vastu. Järgnevalt saate teada, kuidas valida sobiva suurusega jalgratas ning millised on kõige olulisemad faktorid, mida tuleks arvestada.

Mõõtke lapse pikkus
Lapse pikkus on üks olulisemaid faktoreid, mida tuleks arvestada, kui valid jalgratta suurust. Jalgratta suurus tuleks valida vastavalt lapse pikkusele. Kui laps on näiteks 90cm pikk, siis sobib talle jalgratas, mille kõrgus on 30cm.

Jalgratta raami suurus
Jalgratta raami suurus määrab suuresti selle, kui mugav laps tunneb end jalgrattal sõites. Kuna igal jalgrattal on erinev raami suurus, siis on oluline valida jalgratas, mis sobib lapsele. Enamikul juhtudel on jalgratta raami suurus märgitud jalgratta kirjelduses.

Reguleeritav sadul ja lenks
Oluline on valida jalgratas, millel on võimalik reguleerida sadul ja lenksu vastavalt lapsele. See on oluline, kuna lapse kasvades tuleb jalgratta kõrgust ka muuta.

Õige kaal
Jalgratta kaal mängib suurt rolli selle juhtimisel, eriti kui tegemist on lastele mõeldud jalgratastega. Liiga raske jalgratas võib olla lapse jaoks keeruline käsitsemiseks, samal ajal kui liiga kerge jalgratas võib olla ebastabiilne ja ebamugav. Ideaalne jalgratas peaks olema piisavalt kerge, et laps saaks seda hõlpsasti kontrollida.

Turvalisus ning suu puudutavad osad
Turvalisus on lastele mõeldud jalgrataste juures esmatähtis ning eriti oluline on pöörata tähelepanu sellistele osadele nagu:
Pidurid – kindlasti peavad jalgrattal olema korralikud pidurid, eriti kui laps sõidab rohkem liiklusesse.
Tulede – liiklusesse mõeldud jalgrattal peaks olema korralikud tuled, et laps oleks pimedal ajal hästi nähtav.
Sõiduvarustus – kui lapsel on kavas sõita väljaspool koduõue, siis tuleks mõelda ka sellele, milline riideid ja peakaitset lapse kaitseks valida.

Kokkuvõte
Kokkuvõttes, sobiva suurusega jalgratta valimine on väga oluline. Mõõtke oma lapse pikkus, kontrollige jalgratta raami suurust, reguleeritava sadula ja lenksu olemasolu, sobiv kaal ja turvalised osad. Õige jalgratas muudab lapsele ratta sõitmise mugavamaks, turvalisemaks ja loomulikumalt ka huvitavamaks.

Lõpetuseks, on soovitatav kindlasti tutvuda ka erinevate sertifikaatide ja standarditega, mida jalgrataste kohta on välja töötatud. Neist võib palju abi olla, kui laps sõidab väljaspool koduõue. Lõppude lõpuks peaks jalgrattasõit olema ennekõike turvaline ja põnev.