Nullkulu

Nullkulu

mida kinkida lapsele?

Mida kinkida lapsele: Parimad kingiideed

Kui oled vanem, vanavanem, või lähedane sugulane väikesele lapsele, siis tead, kui tore on talle midagi erilist kinkida. Ent tihti tekib küsimus, mida just kinkida nii, et see oleks isikupärane, põnev ja vääriliselt meeldejääv. Selles artiklis jagamegi parimaid kingiideid ning nippe, kuidas valida just õige kingitus.

Mänguasjad
Kõik lapsed armastavad mänguasju ning need on hea võimalus laiendada lapse kujutlusvõimet ning arendada tema loomingulist mõtlemist. Mänguasju valides tuleks arvestada lapse vanust, tema huvisid ning seda, kas mänguasi on ohutu ja vastupidav. Mänguasjade hulgas populaarsust koguvad näiteks Legod, pusled, nukud ning mänguautod.

Raamatud
Raamatud on alati hea kingitus ning neist leiate peaaegu igas vanuses lastele midagi sobivat. Pildiraamatud sobivad ideaalselt noorematele lastele, kes alles õpivad lugemist, samal ajal kui vanematele lastele võivad huvi pakkuda juba kaugeltki mitte ainult ilukirjandus. Oluline on arvestada lapse lugemisoskusega ja lugemishuviga – usutavasti valmistab suur osa lastele rõõmu seiklus- või loodusraamat ning veidi vanemate lastele tähistusraamatud üritusteks nagu sõbrapäev, halloweeni pidu jms.

Riided
Rõivad võivad olla praktiline ja samas väga armas kingitus ükskõik millises vanuses lapsele, eriti kui tuleb valida sünnipäeva või jõulukingitust. Oluline on siin arvestada lapse suurusega ja hooajaga. Riiete hulgast võib leida mitmeid häid valikuid, näiteks loomade teemalised pidžaamad ja dressid.

Harivad mänguasjad
Mõned mänguasjad on spetsiaalselt loodud selleks, et õpetada lastele olulisi oskusi. Näiteks mängud, mis õpetavad numbreid, värve, tähti ja loomi. Sellised kingitused on suurepärane viis lastele õppimiseks ning samal ajal lõbutsemiseks.

Sportlikud kingitused
Kui soovite, et laps oleks aktiivne ja tervislik, siis võiks kaaluda spordi-temaatilisi kingitusi nagu näiteks jalg-, korv- või vutipallid, jalgrattad, rula või tõukerattad.tulenevalt lapse vanusest, huvist ja füüsilisest olekust võib leida sobiva kingituse.

Loomaparki piletid
Lapsele meeldib väga looduses olla ning loomadele läheneda – just sellepärast võiks kaaluda loomaaia või loodusmuuseumi piletite kinkimist. Nendes kohtades saavad lapsed õppida loodusteadusi, loomade käitumist ning keskkonnakaitset.

Nagu näha, on mitmeid võimalusi, kuidas last õigesti kingitada. Peamine on arvestada lapse huve, vanust, isiksust, et valida just tema jaoks sobiv kingitus. Nagu vanarahvas ütleb: “Kui sul pole kunstilist annet, kingi laps poni!” Seega püüdke leida siiski midagi isikupärast, mis räägiks lapsega samast keelest.

Mida kinkida lapsele: Kokkuvõte
Lapsele kingitamine pole alati kõige lihtsam ülesanne, kuid õige kingituse valimisel saate rõõmuga näha tema õnnelikku naeratust. Selleks, et leida sobiv kingitus, tuleb arvestada lapse vanust, huvisid ja isiksust. Kingitusi valides soovitame eelistada ennekõike praktilisi ja harivaid kingitusi ning õpielement, kuid seda ilma lapsele survet avaldamata. Et kingitus omandaks tõelise isikupära, soovitame lisada kingitusele näiteks personaalset nimetust või isegi teha ise. Olge loomingulised, kuulake last ja laske ka tal oma loovusel lennata!