Nullkulu

Nullkulu

kui pikad suusad lapsele?

Kui pikad suusad lapsele

Suusatamine on Eestis rahvaspordiala ning suurem osa eestlasi on sellega tihedalt seotud. Lapsele suusatamist õpetada võib tunduda esialgu keeruline, kuid tegelikult on see ääretult lõbus ja tänuväärt tegevus, mis pakub lapsele palju rõõmu ning arendab tema füüsilisi oskusi.

Mida märksõna “kui pikad suusad lapsele” endast kujutab? Kui pikad peaksid olema lapse suusad? Kuidas valida lapse suuskade pikkust? Need on kõik küsimused, millele me selle artikliga vastata püüame.

Mis on õige pikkus

Lapse suuskade pikkus sõltub lapse pikkusest ja kaalust. Üldiselt on soovitatav valida suusk, mis ulatub naba kõrguseni. Kui laps on väga kerge või raske, siis võib pikkust veidi kohandada. Selleks võib supus seista suuskade kõrval ja kui suusakepid naba juures on, siis on suuskade pikkus just õige.

Miks on oluline valida õige pikkus

Lapse suuskade pikkus on oluline seetõttu, et liiga lühikesed või pikad suusad võivad takistada õige hoiaku tekkimist suusatamisel. Lisaks võivad liiga pikad suusad olla rasked ja lapsel on raskem nendega hakkama saada. Õige pikkusega suusad võimaldavad lapsel mugavalt suusatada ja seeläbi edukalt oma oskusi arendada.

Kuidas valida õige pikkus

Suuskade pikkuse valimiseks on mitmeid meetodeid, kuid kõige mugavam ja kiirem on kasutada suusapatja. Suusapatja põhimõte seisneb selles, et laps seisab suusarakmetes suusapatjal ning tänu aluspinnale, millele suusad on kinnitatud, saab lapse vanem veenduda, kas valitud suusad on õige pikkusega. Suusapatja saab rentida või osta spordipoest.

Teised kaalutlused

Lapse suuskade valimisel tuleb arvestada ka teisi tegureid, nagu näiteks kaalu ja jõudu, samuti suurust ja käte pikkust. Laps peab suuskadega mugavalt hakkama saama, seetõttu tuleks valik teha hoolega ja vajadusel professionaalse abi abil.

Kui laps suusatama õpetada, tuleks alustada suusavarustuse valimisest, kuna just korralik suuskade pikkus on üks eduka suusatamise alustaladest. Valides sobiva pikkusega lapse suusad, saab tagada lapsele suurema edu ja naudingu suusamihklist ning luua tugeva aluse tema tulevastele suusaoskustele.