Nullkulu

Nullkulu

kui palju võib lennukisse vedelikke kaasa võtta?

Kui palju võib lennukisse vedelikke kaasa võtta

Kui oled reisimas, siis on kindlasti üks asjadest, mida pead silmas pidama, kui palju vedelikke võid kaasa võtta. Kuigi lennufirmadel on teatud reeglid ja piirangud, on mõnikord raske orienteeruda, millised vedelikud on lennukisse lubatud ning kui palju võid neid kaasa võtta.

Enne, kui hakkame rääkima sellest, kui palju võid vedelikke lennukisse kaasa võtta, peame selgitama, millised vedelikud on lubatud ning millised on keelatud.

Lubatud vedelikud

Lubatud on kõik vedelikud, mis on alla 100 ml. Need tuleb asetada läbipaistvasse plastikpakendisse. Kõik pakendid tuleb asetada kinnise, läbipaistmatu kilekotti, mille suurus ei ületa 20×20 cm. Pakendites olevad vedelikud tuleb paigutada koti pealmisse ossa nii, et kõik oleks selgelt nähtav.

Keelatud vedelikud

Keelatud on vedelikud, mis on pakendatud üle 100 ml mahutavusse. Keelatud on ka aerosoolid ja geelid, sealhulgas juuksegeelid, hambapastad, kreemid ja lõhnaõlid. Lahustid, nagu bensiin, tärpentiniõli jne, on samuti keelatud. Samuti on keelatud vedelikud nagu piiritus ja astelpaju tinktuur.

Kui sul on vaja kaasas kanda suuremaid vedelikukoguseid, on see tavaliselt võimalik registreeritud pagasis. Siiski pead siinkohal arvestama, et lennuki kütusekulu on otseses sõltuvuses selle kaalust. Seega kui soovid oma kaalu täpselt selgitada, peaksid üleliigsed vedelikud pagasisse ladustama.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et vedelikke võib lennuki kabiini kaasa võtta, kui need on alla 100 ml ja paigutatud läbipaistvasse plastikpakendisse. Pakendid tuleb asetada kinnise, läbipaistmatu kilekotti. Keelatud on vedelikud, mis on pakendatud üle 100 ml mahutavusse, samuti aerosoolid ja geelid. Kui soovid kaasas kanda suuremaid vedelikukoguseid, tuleb need paigutada registreeritud pagasis.