Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab rasedustest?

Kui Palju Maksab Rasedustest

Rasedustestimine on üks oluline viis teada saada, kas olete rase või mitte. Kuid paljud naised ei tea, milline on rasedustestide hind ja kuidas valida õige test. Selles artiklis räägime teile erinevatest testidest, hindadest ning sellest, mida tuleb testi kasutamisel arvestada.

Raseduse tunnused

Raseduse tunnused erinevad naiseti ja ka raseduse erinevatel etappidel. Enamikes rasedusjuhtumites on kõige märgatavamaks tunnuseks menstruatsiooni hilinemine. Kuid mõned naised võivad kogeda ka selliseid sümptomeid nagu hommikune iiveldus, rinnatundlikkus ja väsimus. Kui olete märganud mõnda neist sümptomitest, on aeg teha rasedustest.

Milline rasedustest valida?

Rasedusteste on erinevaid tüüpe: uriinianalüüs, veretesti ja ultraheli. Enamik naisi kasutab kodus rasedusteste, kuna need on odavamad ja mugavamad. Kuid mõned kasutavad ka ultraheliuuringuid.

Kõige levinum rasedustest on uriinianalüüs. Uriinianalüüsi tegemine on väga lihtne, kuid see võib olla valepositiivne või valenegatiivne. Kuid tänapäeval on turul saadaval ka digitaalne rasedustest, mis annab selge tulemuse ja väldib eksimusi.

Veretesti on teine rasedustesti tüüp. Veretesti tegemiseks peate külastama tervishoiutöötajat. Vereanalüüs on täpsem kui uriinianalüüs, kuid see on ka kallim. Selles testis mõõdetakse rasedushormooni taset veres, mis näitab, kas naine on rase või mitte.

Ultraheliuuring on kolmas rasedustesti tüüp. See test võimaldab arstil näha emakas loodet ja selle suurust. Kuid ultraheliuuringut ei tohiks kasutada ainusena raseduse diagnoosimiseks, kuna see ei pruugi olla täpne.

Rasedustesti hind

Rasedustesti hind sõltub selle tüübist. Kõige odavamad on uriinianalüüsi testid, mis maksavad tavaliselt vahemikus 3-10 eurot. Digitaalsed rasedustestid on veidi kallimad, kusjuures nende hind võib varieeruda vahemikus 10-20 eurot. Vererasedustestid on kõige kallimad ja nende hind on umbkaudu 50-100 eurot.

Mida arvestada rasedustesti tegemisel?

Kui soovite rasedustesti teha, on mõned asjad, mida tuleks arvestada. Esiteks on oluline valida õige test, kuna erinevad testid võivad anda erinevad tulemused. Teiseks, rasedustesti tulemus võib olla valepositiivne või valenegatiivne, seega on oluline testi õigesti (lugeda ja järgida juhiseid) ning õigel ajal teha. Lisaks võivad mõned ravimid, haigused ja hormonaalsed muutused mõjutada rasedustesti tulemust, seega kui olete mures, võtke ühendust oma arstiga.

Lõppsõna

Kokkuvõtteks võib öelda, et rasedustestimine on oluline protsess, et teada saada, kas olete rase või mitte. Rasedusteste on erinevat tüüpi ja nende hind sõltub testi tüübist. Kui soovite rasedustesti teha, on oluline valida õige test ja arvestada testi tegemisel mõnede oluliste asjadega. Kui teil on raseduse või rasedustesti osas küsimusi, pöörduge kindlasti arsti poole.