Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab merisiga?

Kui palju maksab merisiga?

Merisiga on loom, mis on muutunud populaarseks nii lemmikloomana kui ka toiduainena. Tegelikult oli merisiga juba ammu enne kristlikku ajastut lemmikloomana ja toidulisandina levinud Ladina-Ameerikas, eriti Andide ja Amazonase piirkonnas. Tänapäeval leidub merisigu laiemalt lemmikloomadena ja mõnes Aasia riigis ka peenete restoranide menüüs. Kui palju aga maksab merisiga?

Merisigade hinnad sõltuvad paljudest teguritest. Siin on mõned tegurid, mida tuleks arvestada merisiga ostul:

Merisigade sort

On mitmeid merisigade sorte. Erinevad sordid erinevad suuruse, karvkatte, kvaliteedi ja värvi poolest. Mõned kõige tavalisemad merisigade tõud on Peruu, Ameerika lühikarvaline, Angoora, Teddy ja Skinni. Igal sordil on oma hind ja see sõltub nende haruldusest ja suurusest. Peruu merisea hind võib näiteks olla 20 kuni 100 eurot, samas kui Teddy merisea hind võib olla palju suurem, kusjuures üks brände maksab 300 eurot või rohkem.

Päritolu

Merisiga päritolu on samuti teine ​​oluline tegur, mille määrab selle hinnakujundus. Merisiga, mida kasvatatakse Põhja-Ameerikas või Euroopas, on kallim kui merisiga, mida kasvatatakse Ladina-Ameerikas. Selle põhjuseks on asjaolu, et Põhja-Ameerikas ja Euroopas on merisigade pealekulutamine kõrgem ja see kajastub nende hindades.

Vanus

Merisigu müüakse tavaliselt eri vanuses. Noorem merisiga on kallim kui vanem. Tavaliselt on nooremad merisead aktiivsemad ja tervemad. Nad on aga veel koolitamata ja tuleb neid harjutada, et nad end mugavalt tunneksid. Vanemad merisead võivad olla kasutatud tõendusmaterjalina või neil võib olla mõni terviseprobleem.

Osta või adopteerida

Merisiga saab osta lemmiklooma poodidest või veebisaitidelt. Kuid neid võib ka adopteerida. Mõned loomade varjupaigad ja päästekeskused võtavad merisigu vastu. Sellistes kohtades on merisigade hinnad tihti madalamad, kuna nendega tegelemisel võib olla lisakulusid, nagu meditsiinilised protseduurid.

Kui palju maksab merisiga siis Eestis?

Eestis saab merisea kätte müügikuulutuste kaudu. Merisigade hind Eestis algab tavaliselt umbkaudu 20 eurost kuni umbes 300 eurot, sõltuvalt merisea vanusest, päritolust. Kuna meriseid ei peeta Eestis teab mis populaarseks lemmikloomaks, on neid vähe kohti, kus neid müüakse. Siiski on lemmiklooma poodides ja veebisaitidel võimalik neid osta. Nii lemmiklooma kauplustes kui ka veebipoodides müügil olevate merisigade hinnad on üldjuhul sarnased.

Mis peaksid inimesed teadma enne merisea ostmist?

Enne merisea ostmist peaksid inimesed teadma, kas neil on võimalus korralikult looma eest hoolitseda. Looma hooldamine võtab aega, raha ja energiat. Merisea toitmine, majutamine ja ka tervise juurde kuuluvate protsesside eest hoolitsemine ei ole odav. Kui inimesel pole piisavalt aega, energiat ega rahalisi vahendeid looma eest hoolitsemiseks, tuleks kaaluda mõnda muud lemmiklooma.

Mis on merisea hind sõltuvalt sellest, kas neid kasvatatakse toiduks või lemmikloomaks?

Merisea hind toiduainena varieerub pisut. Olenevalt sellest, kus te seda ostate, on merisea hind erinev. 2018. aastal oli Peruu andide väljakute hind umbkaudu 15 eurot kilogrammi kohta. Merisea lihahind tervete merisigade puhul, mis kasvatatakse spetsiaalselt lihaks, on tavaliselt samal tasemel kui kana- või seaprae hind. Loomulikult võivad erinevad kaupade kvaliteedisooned ka siin hinnataset erinevaks muuta.

Kokkuvõte

Merisiga on armas lemmikloom ja populaarne toidulisand. Merisiga hind sõltub teguritest, nagu sort, vanus ja päritolu. Eestis saab merisea kätte veebipoodidest ja lemmikloomapoodidest. Enne merisea ostmist tuleb valida sobiv loom ning kaaluda hooldusega kaasnevaid kohustusi ja kulusid.