Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab matus?

Kui palju maksab matus?

Matused on elu lahutamatu osa, kuid seda ei ole kunagi lihtne arutada. Kuidas saaksime rääkida hinnast, kui me kaotame lähedase pereliikme või sõbra?

Teadmatus ja hirm muudavad selle emotsionaalse koormusega perioodi veelgi raskemaks. Selleks, et aidata teil mõista kõiki sellega kaasnevaid kulusid ja otsuseid, peame kõigepealt teadma, millised kulud matustel tekivad.

Mida sisaldab matuste hind?

Mattude puhul on vaja silmas pidada, et see koosneb erinevatest osadest ja nendest osadest moodustub hind. Samuti tuleb arvestada, et matuste hind võib erineda suuresti olenevalt sellest, millist teenust sa otsustad valida.

Selleks, et teid aidata, siis siin on täpne ülevaade kõigist komponentidest, mis moodustavad matuste hinna:

Surnukeha säilitamine

Surnukeha säilitamine võib olla vajalik mõnel põhjusel, näiteks kui on vaja oodata sugulaste saabumist matusele või teenusepakkujalt tuleb oodata muude ettevalmistavate tööde lõpetamist. Surnukeha säilitamiseks kasutatakse sageli külmhooneid. Hinna poolest jääb vahemik erinevates matusebüroodes umbes 24-48 euro vahemikku päevas.

Hauaplats

Hauaplatsi hinda mõjutab oluliselt matusepaiga asukoht, samuti see, kas hauaplats on eraldi või ühine. Kõikides kalmistutes on erineva suuruse ja hinnavõimalustega hauaplatsid. Enne otsuse tegemist kontrollida antud kalmistu tingimused ning maksumus. Hauaplatsi maksumus varieerub olenevalt matusepaiga asukohast alates 150 eurost kuni mitme tuhande euroni.

Sõidu- ja veoteenus

Transportimise osaga seotud kokkulepped on tavaliselt osa matuse hindadest. See sisaldab autosid, mis sõidutavad surnukeha matusepaika ja tagasi. Hinnavahemik on erinev ja sõltub ehitamise kvaliteedi ja teenuse ulatusest. Selle teenuse hind algab umbes 50 eurost.

Surnukeha ettevalmistavad teenused

Surnukeha valmistatakse matuseks ette erinevate teenuste abil. Kõige levinumad nendest on hoolikas puhastamine, kuid on ka teisi, nagu näiteks jää-/formaliini säätmine, juuste korrastamine jne. See on väga delikaatne protsess, mis nõuab palju ettevaatust. Teenuste maksumus võib varieeruda erinevates matusebüroodes umbes 100-200 euro piires.

Matuserituaalid

Mattuserituaale saab korraldada nii matusepäeval kui ka enne seda. Nende hulka võivad kuuluda religioosse traditsiooniga seotud tegevused. Samuti hõlmavad need lillede ostude tegemist ja surnukeha valmistamist. Selle hinnavahemik jääb tavaliselt vahemikku 100-500 eurot.

Surnukeha matmine või krematsiooniteenus

Surnukeha matmine või krematsioon on matuste lahutamatu osa. Krematsioon on tavaliselt odavam, samas kui matmishinnad kasvavad ja nad sõltuvad paljudest teguritest, näiteks matusepäeva valitud ajast või kalmistule valitud kohast. Kuid tavaline hinnavahemik jääb siiski vahemikku 300-1000 eurot.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võime öelda, et matuste hind on vara, mis aitab meile mõista, kui palju maksab meie lähedase kaotus ja millised sammud tuleb astuda nende kaotuse käsitsemiseks.

Siin on oluline märkida, et matuste hind võib varieeruda väga palju ja olla kõrge või madal, olenevalt teie valitud teenusest ja tseremooniast. Siiski on oluline meeles pidada, et hinnad ei tohiks olla teie jaoks ainus tegur ja te ei tohiks kvaliteedi arvelt kokku hoida.

Oluline on valida just oma lähedasele sobivad matusekorralduse firma ja teeb koostööd erialaseid spetsialistidega. Hea matusekorralduse korraldaja teeb kõik endast oleneva, et pakkuda teie lähedastele viimast teekonda suurima austuse ja lugupidamisega.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et matuse hindade küsimus ei ole lihtne, kuid see on osa protsessist, kui tuleb leppida, et meie lähedane isik ei ole enam meie juures. Kõige olulisem on leida adekvaatse hinnatasemega ja kogenud matusepakkujad selleks, et viimast hüvastijätmist väärikalt korraldada.