Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab maakütte paigaldus?

Kui palju maksab maakütte paigaldus

Maaküte on üks populaarsemaid viise kodude ja hoonete kütmiseks Eestis, eriti seetõttu, et see on väga tõhus ja keskkonnasõbralik allikas. Kuid paljude jaoks võib segadus tekkida küsimusega: “kui palju maksab maakütte paigaldus?” Selles artiklis kirjeldame, mida peaksite teadma enne, kui otsustate paigaldada oma maaküttesüsteemi, sealhulgas hindade kohta.

Mis on maaküte?

Niisiis, mis on maaküte ja kuidas see töötab? Maaküte on keskkonnasõbralik küttelahendus, mis kasutab maapinda soojusallikana. Maapind on loomulikult soe, kuna maa all on palju erinevaid kihistusi, mis omakorda säilitavad soojust meie planeedi sisemusest. Maaküte kasutab maapinda selle soojuse kogumiseks ja siis levitab sooja siseruumidesse ühe mitmetest erinevatest küttesüsteemidest.

Kui hind sõltub erinevatest teguritest?

Nagu ka enamiku koduküttesüsteemide puhul, määrab maaküttesüsteemi hind mitmed erinevad tegurid. Siin on vaid mõned näited sellest, mida peate arvestama:

– Maaküte on süsteem, mis koosneb mitmest erinevast komponendist – soojuspumbast, maa soojusvahetist, torudest, küttekehast ja põrandakatetest. Kui suur on teie küttesüsteemi paigaldamiseks vajalike materjalide ja seadmete hulk, määrab kindlaks küttesüsteemi suurus ja ulatus.

– Võttes arvesse, et maaküttesüsteem on väga keeruline ja nõuab erilisi teadmisi paigaldamise jaoks, võib see muutuda väga kulukaks. Sellist süsteemi ei ole soovitatav ise paigaldada ,vaid see võtab tööle spetsialistid, kuna on ka mõningaid erikoolituse sertifikaate, mida on vaja maakütte paigaldamiseks.

– Teie kodu või hoone suurus mõjutab maaküttesüsteemi hindamist oluliselt, kuna võib-olla on vajalik muuta kogu olemasolev küttelahendus või selle paigaldamiseks tuleks teha ettevalmistusi, nagu kaevamistöid või teisi eelnevaid tegevusi.

– Seadme tööiga ja hoolduskulude peavad arvestama ka maakütte paigaldamise maksumused.

Kui palju maakütte paigaldus maksab?

Maakütte paigaldus on kallis investeering, kuid need kulud võivad pikas perspektiivis tasuda end tagasi, eriti kui muretsete maja küttearvede pärast. Keskmiselt on maakütte paigaldusumbriks raudselt 10000-15000 eurot.

Muide, maakütte paigaldamine pole ainus algnekukulu või lõppkulu. Majale peab kaevama maapinnas süsteemi jaoks kaeviku ja seejärel viima need torud kütteseadmeni, mis sõltuvalt majast võib tähendada mõnda üsna tõsist kaevetööd. Arvestades seda, et villa, tõenäoliselt tuleb vahetada ka ju neto itetud küttelahenduse suhtes, võib see olla äärmiselt kallis ettevõtmine.

Kas maakütte paigaldus on seda väärt?

Maaküte on väga tõhus ja keskkonnasõbralik küttelahendus, mis võib pikas perspektiivis kuludest hoolimata pangakontosse laekuva raha säästa, eriti arvestades Eesti küttearveid. Loomulikult ei sobi see valik kõigile, kuid kui tahad ehitada uue kodus või planeerid oma vanema maja täielikku renoveerimist, siis kaaluge kindlasti maakütte paigaldamist.

Kokkuvõte

Maaküte on suurepärane valik kodu küttesüsteemiks, eriti arvestades selle efektiivsust ja keskkonnasõbralikust allikat. Kui teie eelarve ja kodu suurus lubavad maakütte paigaldamist, tasub kindlasti seda kaaluda, kuna see võib tulevikus tagada teile suure efektiivsuse, madalate kulud ja mugavuse. Kuigi maakütte paigalduse hind on tavaliselt piisav põhjus, et mõelda kiiruste lõikamisest, tuleb selle paigaldamise mõttekuse üle tõsiselt arutleda, sest see võib pakkuda tulevikus palju eeliseid.