Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab hambaimplantaat?

Kui palju maksab hambaimplantaat?

Kahtlemata on hammaste tervis ja hooldus meie igapäevaelus väga oluline, kuna hammaste probleemid võivad põhjustada mitmeid ebameeldivaid tagajärgi ning pikemas perspektiivis ka olulisi kulutusi. Üks sellistest kulutustest on hambaimplantaat. Selles artiklis räägime, mida hambaimplantaat täpsemalt endast kujutab ja kui palju see protseduur maksta võib.

Mis on hambaimplantaat?

Hambaimplantaat on kunsthamba paigaldamise protseduur, mida kasutatakse ühe või mitme kaotatud hamba asendamiseks. Implantatsiooniks kasutatakse tavaliselt kärgimplantaati, mis on metallist kruvi, mis sisestatakse luu sisse. Kui implantaat on luukoesse paigaldatud, siis murdub kontaktpind luuga haigutama ja tulemuseks on tugev hoidvus ja stabiilsus.

Implantaadi paigaldamine on operatiivne protseduur ja selle käigus tekib haav. Seetõttu tuleb jälgida hügieeninõudeid ja vajadusel määrata valuvaigisteid. Peale protseduuri peab patsient oskama korralikult hoolitseda implantaadi eest, et see oma eluiga pikendaks.

Kui palju maksab hambaimplantaat?

Hambaimplantaadi hind võib sõltuda mitmetest teguritest, nagu näiteks protseduuri keerukusest, materjalist, kus protseduur teostatakse, ja esteetiliste eelistuste olemasolust. Hambaimplantaadi hind on üldjuhul suhteliselt suur ning sõltub ka sellest, kas tegemist on ühe või mitme implantaadiga.

Ühest küljest võib hinnavahe olla ka piirkonniti ja kohaliku arsti võrdluses. Kuid üldine kulu on küllalt suur. Näiteks Ameerika Ühendriikides võib hambaimplantaatide hind varieeruda 3000-6000 USD vahel. Briti hambaarstide praktikas on hind võrdlemisi sarnane, ulatudes 1000-3000 naelani.

Kuidas hambaimplantaati valida?

Kui otsustate hambaimplantaadi kasuks, peate olema teadlik, et see on ainult ajutine lahendus ning varem või hiljem võib implantaat rike tekkida. Seetõttu on oluline leida õige hambaarst, kes teeb teile professionaalse diagnostika ja soovitab parimat lahendust.

Kvalifitseeritud hambaarst saab hinnata ka implantaadi asendamise vajadust ning patsiendi üldist tervislikku seisundit, et välistada võimalikud riskid või tüsistused. Ühtlasi peab hambaarst omama laia kogemust selles valdkonnas ja konsulteerima patsiendiga teemal, milline implantaat valmistada ning, millised võivad olla erinevad hinnad.

Kokkuvõte

Hambaimplantaat on tuntud ja tõhus viis kaotatud hammaste asendamiseks. Selline protseduur on mugav ja võimaldab vältida mitmeid ebameeldivaid tagajärgi, mis on seotud puuduvate hammastega. Kuid hambaimplantaadi peamine “puudus” on selle hind, mis võib ulatuda üsna kõrgele.

Kasutades personaalset konsultatsiooni ja olles valmis oma kindla hambaarsti jaoks maksma, on tühistada valmistatud ning saada tervislik ebameeldivus püsivalt kõrvale. Siiski on hambaimplantaadilekulutused oluline kogemus, millel võib olla teie tulevikus suur panus.