Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab 3 toalise korteri remont?

Kui palju maksab 3 toalise korteri remont

Korteri remontimine võib olla lõbus ja põnev omamoodi projekt, kuid see nõuab ka planeerimist, korraldust, aega ja ennekõike raha. Kui oled huvitatud 3 toalise korteri remondist, siis on sul kindlasti vaja teada kulusid, mis on remondiga seotud. Selleks, et saada täpset teavet, palun loe seda artiklit hoolikalt, kuna see annab ülevaate kõigist kuludest, mida oodata võib.

Üldised kulud
3 toalise korteri remont võib maksta rohkem kui oodatud. Ühtegi kindlat hinda kahjuks ei ole, kuna see sõltub peamiselt korteri asukohast, suurusest, kvaliteedist ja remondi tüübist. Üldised kulud hõlmavad järgmist:
– Materjalid ja vajalikud tööriistad
– Tööjõukulud
– Ehitusloa kulud kui vaja
– Korteri üürimine uuesti remondi ajaks

Materjalid
Materjalid on remondi üks olulisemaid kulusid. Kulud olenevad sellest, milliseid materjale sinu korteri remondiks vajatakse. Kui palju kulutada materjalide peale, sõltub sellest, milliseid tooteid ja materjale soovid kasutada, kas soovid osta kõrgekvaliteedilisi või tahad kokku hoida. Materjali kulud võivad sõltuvalt varieeruda ruutmeetri kohta. Näiteks, kui remondid vannituba, siis võid mõelda, mida soovid keskmiselt kulutada uue vannitoa seina- ja põrandaplaatide, valamute ja tualettpottide peale. Mõned materjalikulud, mida tuleb arvestada, on järgmised:
– Uued põrandakatted
– Värvi-, tapeedi- ja viimistlustooteid
– Valgustid, kohtvalgustid ja dekoratiivsed seadmed

Tööjõukulud
Tööjõukulud on remondi kõige kulukamad osa. Tasu erineb sõltuvalt sellest, kui palju käsitöölist sinu korteri remondil osaleb ja millise kvaliteediga tööd sa soovid teha. Tööjõukulud võivad sõltuvalt varieeruda tunni kohta. Näiteks võib remonditöödega seotud tööjõukulud olla alla 10€ tunnis kogenematute tööliste puhul ja üle 50€ tunnis ekspertidele. Mõned tööjõukulud, mida tuleb arvestada, on järgmised:
– Värvimine
– Põrandakatete asendamine
– Mööbli paigaldamine
– Elektritööd ja elektrisüsteemide paigaldus
– vannitoa või sanitaartehniliste seadmete paigaldamine

Ehitusloakulud
Ehitusloa saamine võib olla vajalik alates asjaolust, et see aitab tagada, et tööd on tehtud õigesti ja maksimaalses turvalisuses. Ehitusloa kulu sõltub sellest, kui palju teostatava töö sisu nõuab juhatuste reguleerimist. Kuigi ehitusloakulud kõiguvad, ulatudes paarikümnest eurost kuni mitmesaja euroseni. Tavaliselt sõltub see järgmistest teguritest:
– Korteri suurus
– Korteri hoone vanuus
– Asukoht
– Remonditööde ulatus

Korteri üürimine ja ajutise majutamine
Kui planeerid oman juures remonti, siis panusta kõigile detailidele, mis kaasnevad kuurordis remondi ajal. Kui kaua KOnteris elada ei saa, kulub majutuse broneerimiseks 20 kuni 100 eurot öö kohta, sõltuvalt asukohast ja ajast. Kui otsid majutusaega veebist, peaksid arvestama hotelli või korteri hinnaga. Mõned teised lisakulud, mida tuleks arvestada, hõlmavad järgmist:
– transport kaubanduskeskuses ja ehituspoodides,
– netiühendamine remondi ajaks,
– ajutiste uste paigaldus
– korteri likvideerimine ja koristus enne remondi algust.

Kokkuvõte
Kokkuvõtteks võib öelda, et 3 toalise korteri remont on pikk ja mitmekülgne protsess, kuid korralik planeerimine aitab teil tavaliselt selliste kuludega hakkama saada. Ärge säästke remondi pealt raha, vaid panustage kvaliteeti ja mugavusse. Lõplik hind sõltub sellest, milliseid materjale kasutatakse, millist tööd teha tahetakse, tööjõu ja tugiteenuste hinnast. Oluline on ka see, et olete valmis ehitusloa taotlemiseks, kaasnevate lisateenustega, ajutise majutuse kuluga. Seda artiklit lugedes olete paremini informeeritud ja ettevalmistatud, kui järgmist korda alustada korteri remondiprojekti.