Nullkulu

Nullkulu

kui palju kasvavad juuksed kuus?

Kui palju kasvavad juuksed kuus

Ilusad ja pikad juuksed ihaldavad paljusid naisi ning mehi, kuid täpselt kui kiiresti juuksed kasvavad on keeruline määrata. Paljud tegurid mõjutavad juuste kasvukiirust, alates vanusest kuni toitumisviiside ja hormoonide tasemeni. Kuid kui palju võib oodata, et juuksed kasvaksid kuus? Selles artiklis vaatleme, mida teadus seni selle kohta teab.

Juuksed kasvavad erinevates faasides

Juuste kasvutee toimub kolmes faasis: anageen, katageen ja telogeen. Anageen on pikima kestusega faas, mis kestab enamasti neli kuni seitse aastat. Selles faasis juuste juur paljuneb ja juuksed kasvavad umbes 0,3–0,5 millimeetrit päevas.

Katageenfaas on lühem ning kestab umbes kaks kuni neli nädalat. Selles faasis juuste kasv järk-järgult aeglustub ning karvad hakkavad ettevalmistusi tegema minemaks järgmisesse faasi. Katageenfaasis välimine juuksekott ahenemiseni ning juuste “eluline” funktsioon peatub. Selles faasis venib juukserakkide proteiini filamendid ning pindmine karvakerati lõtvub enne juuste väljalangemist.

Telogeenfaas on lõppfaas ning kestab umbes kolm kuni neli kuud, mille järgselt hakkab karv juuksepapist väljamüüriks tõusma ning väljalangema. Uus karv ei kasva kohe välja, vaid uuesti anageenfaasi jõudmiseks kulub umbes neli kuni kuus nädalat.

Kui kiiresti juuksed kasvavad kuus?
Juuksed kasvavad kõige kiiremini anageenfaasis, kuid see faas kestab iga inimese puhul erineva aja ning annab juuksele peaaegu keskmiselt pikkuse kuni 30-50 cm. Kui on säilinud suurem osa juuksejuurtest, jälgitakse seda faasi kasvu suurema tõenäosusega. Aeglase juuku kasvu põhjused võivad olla geneetilised või tervisehäiretesti tulenevad.

Osalist juuksekasvu mõjutavad ka kliimatingimused. Kui juuste juur on külmaga liiga tihe ja kuiv, ei saa ta piisavalt toitaineid ja hapnikku, mistõttu kasv aeglustub. Selle tulemusena võib juuste välimus oluliselt muutuda: nad muutuvad kuivaks, rabedaks ja näevad välja õhukesed. Seetõttu on oluline tagada, et teie juuksed oleksid alati piisavalt niisked ja saaksid loomulikult areneda.

Kasvutempo kiirendamise võtmed
Õige toitumine on üks võtmetest, et tagada juuste tervislik kasv, kuna juuksed koosnevad enamasti keratiinist, mis moodustab juuksekarvade peamise struktuuri. Kui organism saab kõik vajalikud mikroelemendid ja vitamiinid (eriti B-rühma vitamiine, tsinki, rauda, ​​räni ja omega-3-rasvhappeid), kiirendab see märkimisväärselt juuste kasvu.

Hea vereringe on samuti oluline tegur, mis mõjutab juurte elujõudu. Peanaha massaaž parandab verevarustust välispinna juurteni ning pakub juuksefolliiklitele piisavalt hapnikku ja toitaineid. Lisaks soovitavad trikoloogid juuste kasvu kiirendamiseks kasutada kvaliteetseid professionaalseid juuksehooldustooteid, mis pidurdavad juuste väljalangemist, parandavad vereringet ja suurendavad juuksefolliikulite elastsust. Teades juuksekasvufaasi, saate valida sobivaid juuksehooldustooteid, mis peaksid paljude jaoks sisaldama aminohappeid, sojaekstrakte ja kofeiini.

Järeldus
Kokkuvõtteks, juuste kasvumäär on suuresti määratud pärilikkuse, kehakaalu, terviseseisundi, vanuse ja kasutatavate toitainete keemia poolt. Keskmine kiirus, mille juuksed kasvavad, on mõne millimeetri päevas, kuid see varieerub sõltuvalt kehahaigustest, toitumisest ja elustiilist ning kasvufaasist. Seetõttu tuleks parima tulemuse saavutamiseks hoida oma juuste seisundit jälgides tasakaalustatud dieeti, hooldada juukseid regulaarselt, massaažida peanahka ning vältida kemikaalide kasutamist.