Nullkulu

Nullkulu

kui ma ülikooli ei lõpeta pole ma midagi väärt?

Kui ma ülikooli ei lõpeta pole ma midagi väärt

Õppimine on tänapäeval äärmiselt oluline. Kooli lõpetamine avab uksi eelkõige tööturul, kus auhinnatakse diplomit, kui teatud tõendust haridusliku baasi olemasolust. Seega, püüdes õppida, on peamine eesmärk omada lõpetatud diplomi ja seega ka kindlamaid väljavaateid töökoha saamiseks.

Aga kas õppimine on ainus viis elus edasi liikumiseks? Kas kooliharidus on ainus juhtimisviis, kuidas saavutada oma eesmärgid? Mis siis, kui ei õnnestu koolis käia ja lõpuni viia? Kas elust saab siis rääkida ainult ühel viisil, et ilma hariduseta pole midagi võimalik saavutada?

Kuigi õppimine võib olla üks võimalus elus edu saavutamiseks, võib elus edasi minna ka teistmoodi. Näiteks on oluline mõista, et igaühel on erinevad anded ja võimed. Mõnikord ei õnnestu koolihariduse kaudu nende võimete täielikuks väljaarendamiseks või saavutamiseks palju. Mõned inimesed on saavutanud kooli lõpetamata suure edu väljaspool akadeemilist maailma.

Kui võtame tuntud näiteid, siis Bill Gates ja Steve Jobs ei lõpetanud ülikooli. Kuid nad on ennast tõestanud kui visionäärid ja tehnoloogia väga edukad juhid. Enamgi veel, mitmed teised esimese rea edukad ülemaailmsed juhid ei ole lõpetanud kõrgharidust. Näited on olemas ka riigijuhtide hulgas.

Meeskonnatöös on mõnikord kasulik ka üksikisiku panus mitmel erineval viisil, sellest kolmest olulisest, mis me juba arutasime: pedantne ja keeruline, mitmekesine ja mitmekesine. Kuigi koolis õpitud teadmised on olulised, on sama ka võime leida, ühendada, kasutada ja jagada mitteformaalseid, kuid olulisi, õpitulemusi, mis võivad aidata üksikisikutel olla edukad teistes eluvaldkondades, näiteks äris ja sotsiaalsetes suhetes.

Kokkuvõtteks võime öelda, et kuigi kooliharidus on positiivne ja edu võtmeks, on võimalik elus ka teistmoodi edu saavutada. Igaüks on omanäoline ja võib loovuse ja õppimisega, kus iganes ta seda ka ei teeks, leida oma elus edu. Igapäevaelus on oluline, et kooliharidusega inimesel oleks ka töö- ja elukogemus ning lisaks ka elutarkused, mida pole saadud raamatutest. Seega, ärge muretsege, kui te pole oma haridusteel veel lõpu poole jõudnud. Anda endast parim ja uskuda endasse ning teadmistesse, mida olete omandanud, on alati eduka tulemuse võti.