Nullkulu

Nullkulu

kui ma jään film?

Kui ma jään film – Seriaali süžee ja taustalugu

Kui ma jään on tuntud noortesari, mis kogus kiiresti populaarsust üle kogu maailma. Sarja lõi Lucy Hale, kes võttis oma inspiratsiooni samanimelise raamatu põhjal. Kokku produtseeriti kuus hooaega ja 160 osa, ning selle lõpp laskis omajagu vaatajaid marru. Kui sa oled aga alles kuskil sarja alguses, siis võid olla kindel, et põnevus on sul ees.

Seriaali peategelane on Aria Montgomery, kes üritab koos oma sõprade Emily Fieldsi, Hanna Marini ja Spencer Hastingsiga leida vastuseid oma sõbra Alison DiLaurentise kadumisele. Alisoni varem mäletatud vihjed viitavad sellele, et ta võib olla surnud ning tüdrukud hakkavadki erinevaid tõendeid uurima. Sellega seoses satuvad nad aga korduvalt ohtu ning neid tuleb kaitsta saladuslikult mõjutajalt, keda tuntakse kui “A-d”.

Kui sarja tagamaid uurida, leiame ka põnevaid fakte sarja tegemise protsessi kohta. Näiteks on teada, et Lucy Hale oli eelnevalt osalenud mitmetes televisiooniprojektides, kuid tema roll Arianana Kui ma jäänis oli tema esimene põhiosa. Hale reisis sari välja kuulutamise järel Los Angelesse, et proovida oma õnne, just sel ajal, kui temani jõudis see roll. Kuigi Hale’i isiksus oli alguses üsna erinev Aria omast, siis sarja kasvades aitas Aria roll Hale’il oma ebakindlust vähendada ja muutuda julgemaks.

Kuigi tegemist oli noortesarjaga, tekitas sarja sisu vaatajates nii kaasaelamist kui ka segadust ning ajas neid sageli raevupisikusse. Kuid see justkui lülitab inimesed veel rohkem sisse ning paneb neid oma kogemuste üle jagama. Kui me aga vaatame dramaatilise sisu taga, siis võime leida ka sügavamaid sõnumeid Kui ma jäänis.

Kui me vaatame Aria tegelaskuju, siis võime leida teda koos paljude teiste tegelastega, kes tahavad olla iseenda vastu ausad ja julged. Samuti seisavad nad silmitsi probleemidega, mida välismaailm võib neile pakkuda. Narratiivis on võitlus realiseerimata unistuste ja nende ümber kukkuvate illusioonide vahel. Kuid sõpruse ja armastuse osas lõpevad kõik lood väga positiivsete nootidega.

Kokkuvõttes on Kui ma jään edu saladus selles, et see võimas lugu räägiti inimkeelde, võimaldades seeläbi vaatajatel end temasse luguda ja tunda end vähem üksi. Selle võlu on üks selgus ja turvalisus, tulenevalt lõpulugu, mis ütleb vaatajatele, et kõik asjad lõpuks lahenevad. Kui sa pole seda sarja veel vaadanud, siis on selleks kindlasti õige aeg!