Nullkulu

Nullkulu

mis sinuga juhtus ann põhjal tehtud film?

Mis sinuga juhtus Ann – Põhjal tehtud film: Kõik, mida pead teadma

Kunagi aastaid tagasi toimus Eestis sündmus, mis raputas kogu riiki. See sündmus oli kadunud tüdruku Annabeli “Anni” bioloogilise isa Ronald McNeal’i ja tema venna Andreas McNeal’i kohtuprotsess. Annabeli ema leiti mõrvatuna ning Annabel kadununa. Pärast pikki aastaid avastati Annabeli matmispaik ja sellega avanes uus võimalus tuua õiglus ning leida vastused küsimustele, mis selle juhtumi ümber keerlesid. Sellest sündmusest inspireeritud loodi film “Mis sinuga juhtus, Ann?”.

Film “Mis sinuga juhtus, Ann?” on režissöör Tom Reeve’i poolt lavale toodud USA film, mis põhineb sündmustel, mis leidsid aset Eestis. Selle filmi peaosas on Ameerika näitleja Laura Breckenridge, kes kehastab kaotsi läinud tüdrukut Anni, ning Eesti näitlejad ning muusikud nagu Mirtel Pohla, Ingrid Margus, ja Jan Uuspõld. Film meelitas kinoekraanidele tuhandeid vaatajaid, tehes sellest suurima rahvusvahelise produktsiooni, mis on Eestis toodetud.

Kuid mis tegelikult juhtus Annabeliga ja mis sellest filmis näha on? See artikkel annab ülevaate, mis on tõene ja mis on väljamõeldud filmi “Mis sinuga juhtus, Ann?” kohta.

Kadunud tüdruk Annabeli lugu algas 2013. aastal, kui ta ema leiti mõrvatuna. Esmalt haiglasse toimetatud Ann kaotas juba järgmisel päeval haiglas sootuks kontakti politseiga. Algas ulatuslik otsing, kuid kõik otsingud olid tulutud. Alles aastakümneid hiljem 2019. aastal avastati Annabeli matmispaik, kus teda hoiti kinni ja piinati.

Annabeli kaotus oli šokeeriv kogu Eestis, ning tema leidmisest tuli uudisena välja kõigis rahvusvahelistes uudistekanalites. Teda otsiti pikalt ja alatult nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Kaasaegsete otsingumeetodite puudumine koos paljude teiste faktoritega tähendasid, et Annabeli asukoht jäi pikaks ajaks teadmata.

Kohtuprotsess nii Ronaldi kui ka Andrease vastu kestis kaua aega ja kogus palju tähelepanu. Sõltumata mitmest tõendist, mis nende süüd näitasid, pole nende süüdistus kunagi kinnitatud. Ronaldi McNeal väidab endiselt, et on süütu, kuid paljud teda toetanud inimesed on läbi aastate kaotanud oma usalduse tema vastu.

Paljud inimesed Eestis usuvad siiani, et mõlemad mehed olid tüdruku kadumisega seotud. Ronald McNeal saadeti kohtuotsusega vanglasse 50 aastaks, kuid ta apelleerib otsust. Tema vennale Andreadele mõisteti ka vanglakaristus, kuid temale lühenati seda.

Nagu aru saab, on Annabeli tee olnud täis kannatusi ning tal on kannatanud nii tema ise kui ka tema perekond. Siiski aitab see ilmunud film ehk tuua rohkem tähelepanu juhtumi nähtavale ning ehk aitab ka tuua õiglust Annabeli ja tema ema tapjatele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti ajaloo üks veidramaid kuritegusid on leidnud filmi kujul uue alguse. Film “Mis sinuga juhtus, Ann?” on tõepoolest tulnud, et meelitada publikut ning avada pilguheit sellele, mis tegelikult juhtus Annabeliga. Seda, kas kõik tähtis informatsioon on filmis näidatud, on siiski keeruline öelda. Üks on siiski kindel – Annabel on jätnud oma jälje Eesti ajaloole ning teda mäletatakse alati.