Nullkulu

Nullkulu

kui kutsikas hammustab?

Kui kutsikas hammustab – kuidas sellele reageerida ja ennetustegevused

Kui sa oled omanik, tundub kutsika hammustamine mänguna. Kuid kutsika suust võib saada hammustamise teel kahju nii esemetele kui ka inimestele. Siin on mõned näpunäited, kuidas parandada ja vältida kutsika hammustamist.

Kas hammustamine on loomulik ja ootuspärane käitumine kutsikate puhul?
Kutsikad on mängulised ja kui nad on alles beebid, pole neile veel koolitatud mängureeglid ja käitumine. Närimine ja hammustamine on nende jaoks normaalne tegevus, sest see aitab neil arendada oma suuhügieeni ja nende igemete kriimustamist.

Kuidas ma peaksin käituma, kui kutsikas minu jalgade kallal on?
Kui kutsikas hammustab jalga või käsi, loo otsekohe kontakti oma kutsikaga ja pööra tema tähelepanu millelegi muule. Püüa mitte rääkida valjul toonil ega lahjenda selle tähelepanu oma käte või jalgade eemaldamiseks, kuna see võib innustada teda edasiseks hammustamiseks.

Kuidas käituda, kui kutsikas on agressiivne?
Kui teie kutsikas käitub ootamatult agressiivselt, siis on krundi tema jaoks parim koht, kuni tal on omandatud õige käitumine ja koolitus. Aga ära lahutu oma kutsikat, ära karista teda ja kindlasti ära röögi ta eemal, kuna see võib veelgi teda hirmutada ja teda veelgi agressiivsemaks muuta.

Kuidas tagada, et teie kutsikatega on mängud turvalised?
Mänguasjad on parim lahendus, kuid nende kasutamine võib põhjustada ka kahju, eriti kui kutsikas on mängu ajal hoolimatu. Vältige ohtlikke mänguasju (nt klaase, teravaid esemeid). Kui teie kutsikas on ebatavaliselt agressiivne või hammustab liialt, eemaldage mänguasi ja kutsika viha.

Kuidas ennetada kutsikate hammustamist?
Kutsikatele hammustamise vältimiseks on mitmeid lahendusi. Üks võib olla hammaste koolitamine. Teine võib olla hoolikas jälgi saamine kutsika käitumises. Kuid kõige kiirem viis kutsikate hammustamise vältimiseks on alustada koolitusega juba kutsikaeas. Koolituse ajal õppige kutsikat edukalt premeerima ja sotsialiseeruma.

Kuidas koolitada kutsikat?
Kui kutsikas on omandanud oskuse piirata hammustamist ja kriimustamist, ongi aeg koolitusele keskenduda. Esitage palju küsimusi ja sotsialiseeruge teda nii palju kui võimalik, et teda ei häiriks inimese suhtlemine. Selgitage talle mänguasju ja ka seda, mida ta saab või ei saa hammustada.

Järeldus
Kutsikate hammustamine on normaalne käitumine, kuid ennetusmeetmete ja omaniku järelevalve all saate tema käitumise kontrolli alla. Õige sotsialiseerumine ja sisulise koolituse lisamine annab teie kutsikale pikaajalise kasu, mis kestab kogu tema elu.