Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui rästik hammustab?

Mida teha kui rästik hammustab

Rästik on mürgine ja ohtlik roomaja, mille hammustus võib olla surmav. Kui oled hammustuse ohvriks sattunud, on mõned meetmed, mida sa võid järgida enne meditsiinilist abi saamist. Selles artiklis leiad teavet, kuidas aidata ennast pärast rästiku hammustust ning mida sa peaksid rästiku kohta teadma.

Hammustamine

Rästikud ei hammusta tavaliselt, kui inimesed nendega ei manipuleeri. Kui sa näed rästikut, siis jäta ta rahule ja liigu eemale. Kui sa oled looduses, siis soovitame kanda pikkade varrukatega särgi ja pükse ning suletud jalatseid.

Hammustuse tunnused

Rästiku hammustus võib põhjustada järgmisi sümptomeid: paistetus, valu, punetus ja tundlikkus hammustatud piirkonnas. Mõne aja pärast võid kogeda iiveldust, oksendamist, palavikku, peavalu ja nõrkust. Rasketel juhtudel võib tekkida vererõhu langus ja hingamisraskused.

Üldised soovitused

Kui oled hammustuse ohvriks sattunud, siis peaksid kohe kohast lahkuma ja abi otsima. Ära hakka jooksma, sest see levitab mürki kiiremini kehas. Rästikute hammustuste korral võib pääseda päästeteenistusele helistades.

Esmaabi

Kui sa oled hammustuse ohvriks sattunud, siis peaksid kohe hammustatud jäsemele sideme panema. Sidemeks võid kasutada kindlaid sidemeid või salli. Sidemega pead hoidma hammustatud jäseme kinni. Ära sidu sidet liiga tugevalt, sest see võib takistada verevoolu.

Hädaabi

Hammustuse korral pead helistama kohe kiirabile. Kiirabi peaks saabuma võimalikult kiiresti, sest esmaabi meetmetest võib olla vähe abi. Kiirabisse tuleb öelda, et oled rästiku hammustuse ohver. Ole valmis vastama küsimustele hammustuse kohta ja rääkima oma tervislikust seisundist.

Haigla

Haiglas antakse sulle täielik uurimine, et teada saada, kui palju mürki sa kehasse said. Pärast diagnoosimist võib arst määrata sulle sobiva ravi. Kui sa saad meditsiinilist abi õigeaegselt, siis on ohtlikud tervisemõjud minimaalsed.

Koju

Pärast haiglast väljakirjutamist peaksid sa koju puhkama jääma ja oma tervist jälgima. Rästiku hammustusest võib taastumine võtta aega ja seetõttu peaksid sa oma organismile aega andma. Järgi oma arsti juhiseid ja tarvita ravimeid, mida ta kirjutab.

Järeldus

Kokkuvõttes, rästiku hammustus on tõsine ja ohtlik haigus. Kui oled hammustuse ohvriks langenud, peaksid järgima esmaabi meetmeid ja pöörduma haigla poole. Ära jää ootama, kuna aeg on eluliselt tähtis. Kui tead, et sa liigud rästikurikkas piirkonnas, siis võta ette ennetusmeetmed ja ole valmis hammustuseks. Lõppude lõpuks on ennetamine parem kui ravi.