Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti rasedustest näitab?

Kui kiiresti rasedustest näitab?

Kui sa oled mures, et oled rase, siis võid osta rasedustesti, et teada saada, kas see on tõesti nii. Kuid kui kiiresti võid oodata, et test annaks välja usaldusväärse tulemuse?

Enamasti on rasedustesti tundlikkus seotud HCG (inimese koriongonadotropiin) kontsentratsiooniga uriinis, mis hakkab suurenema, kui viljastatud munarakk kinnitub emaka seina külge. Kui kontsentratsioon on piisavalt kõrge, suudab test HCG üles leida ja näitab rasedust.

Kuid kui ruttu pärast viljastamist saab rasedustesti teha?

Kuna HCG kontsentratsioonid uriinis varieeruvad naistel erinevalt, ka sõltuvalt naise individuaalsest tsüklist, on raske öelda, millal viljastumine tegelikult toimub. Kuid enamik eksperte ütleb, et kõige paremini näitab rasedustest tulemusi umbes kaks nädalat pärast viljastumist.

Kui võtta aluseks keskmine 28-päevane tsükkel, kus munarakk viljastub umbes 14 päeva pärast menstruaaltsükli algust, võib test anda usaldusväärse tulemuse umbes nädal pärast menstruatsiooni hilinemist.

Kuid mida teha, kui soovitakse teada rasedusest varem?

Kuigi katsete tundlikkus HCG-le erineb testiti, võib HCG-d leida ka uriinis varem kui see võib tuvastada testi tundlikkus. Selleks, et saada usaldusväärseid tulemusi enne menstruatsiooni hilinemist, võib proovida ravimeid nagu ovulatsiooni induktorid, mis aitavad kiirendada muna viljastamist ja HCG kontsentratsiooni suurenemist.

Siiski, testi liiga vara tegemine võib anda vale negatiivse tulemuse, kuna HCG tase ei pruugi olla piisavalt kõrge, et test seda avastaks.

Kui kaua võib rasedustesti kasutamine tulemust näidata?

Rasedustesti tulemus võib näidata järgmist:

– Pärast menstruatsiooni hilinemist (umbes 14 päeva pärast viljastumist)
– Enne menstruatsiooni hilinemist, kui HCG tase on piisavalt kõrge (võib varieeruda 7-10 päeva enne menstruatsiooni hilinemist)
– Ükskõik millal pärast menstruatsiooni hilinemist, kui HCG tase muutub piisavalt kõrgeks.

Kokkuvõtteks, kui soovite teada, kas olete rase, saate rasedustesti teha umbes kaks nädalat pärast viljastumist. Siiski võib test tunduda positiivne ka enne menstruatsiooni hilinemist, kui HCG tase on piisavalt kõrge. Kui test on negatiivne, võib soovitada oodata paar päeva ja seejärel uuesti proovida.