Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti näitab rasedustest tulemust?

Kui kiiresti näitab rasedustest tulemust?

Kui sa oled rase või kahtlustad, et võid olla, siis üks esimesi samme, mida tavaliselt võtad, on rasedustesti tegemine. Rasedustesti tulemus annab sulle vastuse, kas oled rase või mitte. Aga kui kiiresti võid oodata rasedustesti tulemust? Millal on parem aeg testi teha? See artikkel vastab nendele ja paljudele teistele küsimustele rasedustestide kohta.

Miks on oluline teada, kui kiiresti rasedustest tulemust näitab?

On palju põhjuseid, miks sul võidakse tekkida soov teada, kui kiiresti rasedustest tulemust näitab. Üks põhjus võib olla see, et oled lihtsalt väga ärevil ja kannatad ootamise pärast. Teine põhjus võib aga olla see, et plaanid oma rasedust või soovid teada, kas võid rasedusest märku anda enne oma arsti külastamist. Kuid oluline on meeles pidada, et erinevad rasedustestid näitavad tulemust erinevatel aegadel.

Millised rasedustestid on olemas?

Enne kui räägime, kui kiiresti rasedustest tulemust näitab, on oluline teada, millised rasedustestid on saadaval turul. Rasedustestid võib jagada kaheks: uriinipõhised ja veretestid.

Uriinipõhised rasedustestid on kõige levinumad ja lihtsamad kasutada. Need testid põhinevad inimese kooriongonadotropiini (hCG) hormoonil, mida toodetakse raseduse ajal. Uriinitestid on saadaval erinevates vormides: ribakujuline test, tilgakujuline test ja digitaalne test. Ribakujuline ja tilgakujuline test näitavad testi tulemust ühe või kahe triibuga vastavalt sellele, kas hCG on uriinis olemas või mitte. Digitaalne test annab tulemuse sõrmega vajutades, kui “rasedus” või “mitte rasedus”.

Veretest on rohkem spetsiifilised ja täpsemad kui uriinipõhised testid. Neid katseid tehakse kliinikutes ja haiglates. Veretestid võivad jagada kahte kategooriasse: kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed. Kvantitatiivsed testid mõõdavad hCG hormooni taset veres ja näitavad, kui palju hormooni on kehas. Kvalitatiivsed testid näitavad lihtsalt, kas hCG hormoon on veres või mitte.

Kuidas rasedustesti kasutada?

Rasedustesti kasutamine on üsna lihtne. Enamik uriinipõhiseid teste soovitab testi teha urineerides esimesel hommikul, kuna hommikune uriin on kõige kontsentreeritum ja hCG kontsentratsioon on kõrgeim. Pese käed ja järgi juhiseid, mis on rasedustesti pakendis. Tavaliselt peavad ribakujulised ja tilgakujulised testid olema allutatud uriini all. Digitaalsed testid tuleb allutada uriinile. Oota mõne minuti jooksul, kuni tulemus on valmis, sõltuvalt testi tüübist.

Millal võid rasedustesti teha?

Kui kiiresti rasedustest tulemust näitab, sõltub tavaliselt rasedustesti tüübist, mis on kasutusel. Kui kasutate uriinipõhist testi, tuleks seda teha pärast väidetavaid menstruatsioonipäevi. See on tavaliselt umbes 14 päeva pärast ovulatsiooni. Kui teed testi enne seda aega, võib olla võimalik saada vale negatiivne tulemus, kuna hCG tase ei pruugi olla piisavalt kõrge.

Kui oled väga kannatamatu, siis on digitaalne test kõige sagedamini kasutatav meetod. Need testid võivad anda tulemuse kuni 5 päeva enne seda, kui sinu menstruatsioon tavaliselt algab. Digitaalsed testid annavad tavaliselt täpsema tulemuse, kuna need mõõdavad hCG taset kuni neli korda rohkem kui uriinipõhised testid.

Kui soovid aga täpset tulemust, võid oodata, kuni menstruatsioon on hilinenud. See on kõige kindlam meetod raseduse tuvastamiseks, kuna hCG tase võib hilinenud menstruatsiooniga olla piisavalt kõrge.

Millised on raseduse sümptomid?

Kui kahtlustad, et oled rase, võivad mõned sümptomid olla juba tunda. Kui näed neid sümptomeid, on mõistlik võtta rasedustest, kuna need sümptomid ei pruugi alati täpsed olla.

– Hommikune iiveldus.
– Väsinud tunne.
– Rindade tundlikkus ja paisumine.
– Sage urineerimine.
– Kerge veritsemine või krampidega sarnased tunded, kui viljastunud muna kinnitub emaka seina külge.

Millal arsti juurde minna?

Kui oled teinud rasedustesti ja see näitab, et oled rase, siis on aeg minna arsti juurde. Aeg-ajalt võib juhtuda, et rasedustest annab valepositiivse tulemuse. Arst võib kinnitada raseduse, uurida oma üldist tervislikku seisundit ja soovitada sulle lisauuringuid ja edasisi samme. On oluline minna arsti juurde võimalikult kiiresti, et tagada terve ja turvaline rasedus.

Kuidas saada rasedustest?

Rasedusteste saab apteekidest, veebipoodidest ja meditsiinikeskustest. Neil on erinevad hinnad ja erinevad brändid. Enne ostmist veendu, et oled valinud testi, mis sobib sulle kõige paremini, ja loe hoolikalt juhiseid. Rasedustestid on üldiselt odavad ja taskukohased, kuid vereteste tuleb teha kliinikus või haiglas, mis võib olla märkimisväärselt kallim.

Kokkuvõte

Rasedustestid on lihtne ja tõhus viis raseduse tuvastamiseks. See artikkel jagas teavet erinevate rasedustestide kohta, kuidas rasedustestid töötavad ja millal rasedustest tulemust näitab. Üks oluline asi, mida meeles pidada, on see, et erinevad rasedustestid näitavad tulemust erinevatel aegadel. Kui oled rase, siis mine kindlasti arsti juurde, et saada professionaalset nõu ja jälgimist terve raseduse ajal.