Nullkulu

Nullkulu

kui kaua võib rasedana seksida?

Kui kaua võib rasedana seksida?

Rasedusaeg on põnev aeg elus, kuid sellega kaasnevad kõrvalnähud ja palju küsimusi. Üks selline küsimus on see, kui kaua rasedana seksida võib. Paljud naised on sel teemal muresid avaldanud ning ka arstid soovivad sellest rääkida. Selles artiklis arutame, miks võib olla muretsemine seoses rasedana seksimisega, mida selles protsessis silmas pidada ja kui kaua rasedana seksida tohib.

Võimalikud ohud

Raseda naise kehas toimuvad paljud muutused ning need võivad mõjutada ka seksuaalelu. Mõned naised tunnevad end ebamugavalt või kardavad, et seksi ajal võib beebi kahjustada saada. On selge, et see pole tõsi, kuid ärevus võib siiski kaasneda.

Teine murekoht on seksuaalselt levivad infektsioonid. Raseduse ajal on immuunsüsteem allamäge, mistõttu on naistel suurem oht nakatuda erinevatesse haigustesse. Need võivad haiget teha nii emale kui ka lootele.

Kolmas probleem võib olla enneaegne sünnitus. Kuigi seksuaalakt ei ole enamasti ohtlik, võivad mõnel juhul sellest tuleneda tuhude algused. Siiski tuleb rõhutada, et enneaegne töö pärast seksi on väga harv juhus.

Mida peate seksiva rasedana silmas pidama?

On mõned asjad, mida peaksime meeles pidama, kui rasedana seksida soovime. Esiteks tuleks veenduda, et nii ema kui ka isa on füüsiliselt valmis. Rasedus võib muuta naise keha, seega on oluline rääkida oma arsti või ämmaemanda juures võimalike probleemide kohta ja veenduda selles, et partner seisab meie kõrval.

Teiseks peaksime vältima sügavaid ja liiga intensiivseid asendeid, mis võivad olla ebamugavad või potentsiaalselt ohtlikud lapsele. Turvalisem on kasutada külgsuunalist positsiooni, kus mees asub taha ja panustab või mees saab toetada pooleldi istuvat naist. Eriti oluline on olla ettevaatlik viimasel trimestril, kui kasvav kõht takistab enamikke seksuaalpoose.

Kolmandaks peame olema suurema tähelepanuga oma keha märkide vastu. Kui ema tunneb valu, veritsust või mis tahes tüüpi ebamugavustunnet, tuleks seksivaba vältida. Kui sellised sümptomid ilmnevad, tuleks külastada arsti, kes saab nende põhjuseid selgitada ja nende kõrvaldamiseks nõu anda.

Kui kaua võib rasedana seksida?

Nüüd jõuame küsimuse juurde, mis on selle artikli pealkirjas: kui kaua võib rasedana seksida? Vastus sellele küsimusele on lihtne, kuna nagu eespool mainitud, ei ole rasedana seksimine ohtlik. Eeskätt tuleks olla ettevaatlik viimasel trimestril ning kui naine tunneb ennast ebamugavalt või ilmuvad sümptomid.

Vastupidiselt levinud arvamusele on seksuaalakti ei ole seotud enneaegsete sünnitustega. Arstid on öelnud, et seksuaalakt läheneval sünnitusvalmis naisel võib isegi soodustada sünnitustegevust.

Kokkuvõtteks võib öelda, et raseduse ajal seksuaalelule pole vastunäidustusi märkimisväärsel määral, kuid oleme eriti tähelepanelikud oma keha märkamise suhtes. Kui on küsimusi, on alati võimalik pöörduda arsti poole ja need lahendada.

Kui kaua võib rasedana seksida: järeldus

Loodame, et see artikkel võib aidata teil teha informeeritud otsuseid, kui rasedana seksida otsustate. Oluline on meeles pidada, et seksuaalelule pole raseduse ajal tõsist negatiivset mõju, kuid kui see on ebamugav või sümptomid ilmnevad, peaksite lõpetama või oma arstiga nõu pidama.

Arstid on kohanud palju küsimusi selle kohta, kui kaua rasedana seksida tohib, kuid ilmselgelt on see teema, millel on suur tähtsus, kuid millele on lihtne vastus. Kõige tähtsam on pidada meeles, et iga rase naine on ainulaadne ja tema keha erineb teistest, seega on oluline kuulata meie keha märke ja võimalike probleemide korral arstiga nõu pidada.