Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestab neelupõletik?

Kui kaua kestab neelupõletik

Neelupõletik on üks sagedasemaid haigusi, mis mõjutab kõiki vanusegruppe. See on põletikuline haigus, mis mõjutab neelu siseseinu ning võib olla väga ebameeldiv. Selles artiklis uurime, kui kaua neelupõletik kestab, kuidas seda ravida ning millised on selle ennetamise meetodid.

Neelupõletiku sümptomid

Neelupõletiku sümptomid võivad varieeruda haiguse raskusastme ning isikliku tervisliku seisundi tõttu. Mõned kõige tavalisemad sümptomid on:

– Kõri punetus ja turse
– Valu neelamisel
– Palavik
– Kurguvalu
– Üldine halb enesetunne

Need sümptomid võivad kesta mitmeid päevi kuni paar nädalat ning võivad erinevatel hetkedel oluliselt intensiivistuda ja taanduda.

Kuidas neelupõletikku ravida

Enamikul juhtudel võib neelupõletikku ravida kodus sümptomaatiliste ravimitega. Need ravimid aitavad vähendada valu ning palavikku, leevendada kurguvalu, vähendada turset ning aitavad kaasa paranemisprotsessile. Mõned tõhusad kodused ravimeetodid on:

– Taarupuljong. See on vana ja efektiivne koduse abivahend, mis võib aidata leevendada valulikku kõri ning vähendada põletikku. Taarupuljongi koostisained on kana, kartul, porgand, sibul ja pipar. Need koostisosad keedetakse kokku kana puljongis ning tarbitakse soojalt.
– Kurguloputus soolaveega. Soolavesi aitab kurguvalu leevendada ning teeb limaskesta pehmeks, mis aitab neelu raviga. Valmistamiseks segage poolteise teelusikatäit soola klaasi soojas vees ning iga paar tunni tagant kurguloputus.
– Antibiootikumid. Mõnel juhul võib arst välja kirjutada antibiootikumid, eriti kui põletiku põhjustajaks on bakterid. Antibiootikumid võivad aidata ravida põletikku kiiremini.

Kuidas ennetada neelupõletikku

Neelupõletiku ennetamine on tavaliselt lihtsam kui selle ravimine. Mõned olulised ennetusmeetmed on:

– Väldi sigaretisuitsu ja muude suitsulõhnaliste toodete kasutamist
– Hoidu viirusnakkustest. Kätepesu on tõhus vahend nakkuse leviku takistamiseks.
– Väldi külmetamist ning riietu vastavalt ilmale, eriti talvel.
– Tugevda immuunsüsteemi tervisliku toitumise ning regulaarse füüsilise treeninguga.

Järeldus

Neelupõletik on üks levinumaid haigusi ning võib mõjutada kõiki vanusegruppe. Tavaliselt ei vaja see tõsist ravi ning võib paraneda iseenesest. Kui aga sümptomid püsivad kauem kui mõned päevad või on väga intensiivsed, siis on soovitatav pöörduda arsti poole. Hea tervislik seisund võib aidata ennetada neelupõletikku ning tervislik toitumine ning regulaarne treening võivad tugevdada immuunsüsteemi.