Nullkulu

Nullkulu

kes võitis eurovisiooni 2018?

Kes võitis Eurovisiooni 2018?

Aasta 2018 Eurovisiooni lauluvõistluse võitja oli Iisraeli esindaja Netta Barzilai looga “Toy”. Seejärel algas Euroopa kõrgusse ja muusika maailma pandeemia, mil Eurovisiooni lauluvõistlus tühistati 2019. aastal. Nii saab Netta Barzilai ka selle võistluse tiitlit kanda kauem kui enamik teisi võitjaid.

Netta Barzilai lugu “Toy” on räägitud rasvumise teemal. Laulu sõnad käsitlesid seda, et keegi ei saa kedagi süüdistada nende kaaluprobleemides või väljanägemises. “Toy” laulu sõnade kaudu julgustas Netta kõiki olema endaga rahul, olenemata sellest, mida teised neist arvavad. Laulu sõnad rääkisid enesesse uskumise tähtsusest, kuna see paneb teid ellu ja annab teile võimsuse olla see, kes te olete. “Toy” oli lugupidav feministlik laul ja see seisukoht mängis suurt rolli laulu žürii poolt hinnatud edukuses.

Netta liikumised ja füüsiline esinemine laval olid kõik sellised, mis saaksid vaatajatest rääkida. Laulu üheks kõrghetkeks oli, kui Netta tegi kavalüürid ja laulis lõigu, kus ta vastas küberkiusamissõnumitele. See oli vaimukas osa Netta kui esineja kokkupõrkest kohtunike ja publikuga, luues klapi ja muutes sellest võiduks.

Iisraeli võit oli märkimisväärne tänu sellele, et see oli esimene kord, kui riik Eurovisiooni võitis alates 1998. aastast. “Toy” võit oli murranguline hetk Eurovisiooni ajaloos ja see on osa sellest, miks laul võitis nii paljude südamete ja meelte ajaloo raamatutesse. Lisaks oli “Toy” võit pärjatud tänu laulu energiale ja sellel olevale sõnumile.

“Toy” või Netta Barzilai võitmine ei olnud mõnedel vaatajatel, kes kaalusid seda, kes võidab Eurovisiooni, kuna Iisrael on Põhja-Aafrikas asuv riik. Lauluvõistluse korraldajad pidid olema väga kindlad, et “Netta Barzilai” esinemine oleks ohutu ja turvaline ning sel põhjusel olid mõned põhjused, miks seda tehti. “Toy” lõppes pärast žürii ja avaliku hääletuse tulemusena, kusjuures žürii tõi Netta kavandilt ühepunktilist vahet.

Kokkuvõte

2018. aasta Eurovisiooni võitja oli Iisraeli laulja Netta Barzilai lauluga “Toy”. Laul räägib kehakaalu teemal ja tõstab esile naiste vabaduse ja vähemustega võitlemise. “Toy” on suurepärane näide feministlikust laulust, millega üritatakse muuta maailma selles osas, milles kõik peavad võistlema. Lisaks on Iisraeli võit selle riigi jaoks suur võit ning see murrab Eurovisiooni ajaloos palju rekordeid. Võit oli ajalooline igas aspektis ning kultuurimõjusid on ikka veel veel, mis on tänases päev räägitud.