Nullkulu

Nullkulu

kes pääsesid eurovisiooni finaali?

Kes pääsesid Eurovisiooni finaali: täielik ülevaade 2021. aastal

Eurovisioon on Euroopa suurim lauluvõistlus, mida peetakse igal aastal. Osalejad tulevad erinevatest Euroopa riikidest ja võidab see, kes laulab publikule kõige paremini. 2021. aastal toimunud Eurovisiooni finaal lahvatas muusikamaailmas ja see oli üks suurimaid sündmusi, mida inimesed ootasid kogu maailmas. Sel aastal toimus see Rotterdami linnas Hollandis ning võitsid esimese koha Itaalia esindajad rock-grupp Maneskin oma looga “Zitti e Buoni”. Siin on lähemalt uuritud, kes veel pääsesid finaali ja kuidas neil läks.

Eesti esindaja Uku Suviste

Eesti esindajana astus Eurovisiooni lavale Uku Suviste. Uku on andekas laulja ja ka laulukirjutaja, kes on tuntud oma erilise häälepoolest. Ta esitas loo “The Lucky One” ning pääses finaali. Paljud inimesed olid tema esitusega rahul ning Kiievis toimunud poolfinaalis tuli Uku kuuele kohale. Paraku ei läinud finaalis kõik plaanipäraselt ja Uku jäi tagareas eikuhugi. Oleme siiski uhked, et Uku esindas meie riiki ja andis endast parima.

Itaalia esindajad Maneskin

Nagu varem mainitud, võitis Itaalia esindus Maneskin Eurovisiooni finaali 2021. aastal. See kuulus grupp tegi ajalugu, olla esimene Itaalia grupp, kes kunagi võitis Eurovisiooni. Nende lugu “Zitti e Buoni” tabas kohe populaarsuse ja publik kirub armastada nende energiat ja intensiivsust laval. Kõik nendega kontserte pidadaisid lõbusast ajast lates hääle katki laulda!

Ukraina esindaja Go-A

Go-A on Ukraina rühm, kes on tuntud oma modernse, süvamuusikalise stiili poolest. Nad astusid lavale nende looga “Шум” ja lubasid kohalolevatel inimestel midagi täiesti erinevat. See oli kummaline, kuid võimas esitus, mis rääkis metsist ja tema muusikast. Ukraina fännid ootasid põnevusega Go-A esinemist ja nad ei pettunud, kuna nende esitus oli intensiivseim kogu õhtul. Ukraina grupp saavutas finaalis kolmanda koha.

Venemaa esindaja Manizha

Venemaa female-power räppar nimega Manizha esindas 2021. aastal oma riiki Eurovisioonil. Ta esitas meeleoluka ja julgustava loo “Russian Woman”, mis kujutab võrdõiguslikkust ja julgustab avalikku arutelu, et aidata kaasa naiste õigustele. Kuid kuigi tema eesmärk oli vastu võetud paljude poolt, ei olnud tema esitus kõigile meeltmööda ja ta läks välja kohale 20.

Šveits esindaja Gjon’s Tears

Gjon’s Tears on andekas noor laulja- laulukirjutaja, mis esindas Šveitsi Eurovisioonil. Ta on tuntud oma melanhoolse stiili ja erakordselt magusa häälte poolest, mis teeb tema muusikast pehme. Ta esitas loo “Tout l’univers” ning tahtis sellega rääkida armastusest ja leidmisest oma koha maailmas. Tema esitus oli võimas ja emotsionaalne, mis kõige õhtul õhutas talle terviseohu, kuid ta jõudis paari minutiga tagasi lavale ja esietendus edukalt finaalis. Hääletusel saavutas Gjon üheksanda koha.

Malta esindaja Destiny

Destiny on Malta noor ja taibukas lauljatar, kes on armastatud oma võimsa hääle ja kaasahaarava esinemise poolest. Ta on võitnud Youtube’is palju austajaid, kes ootavad põnevusega tema edusamme. Ta võitis ka “Junior Eurovision” võistluse 2015. aastal. Sel aastal esindas ta oma riiki looga “Je me casse” ja tema hääle tugevus andis lootust, et ta võib väga kaugele jõuda. Destiny esitas ilusa ja tugeva esitluse, mis edendab naiselikku võimu ja tegeleb naiste vabaduste teemaga. Ta saavutas finaalis neljanda koha.

Soome esindaja Blind Channel

Blind Channel on üks andekamaid soome ansambleid, kes millegipärast ei nautinud eriti sooja vastuvõttu oma kodumaal, kuni nad võitsid Soome “Uuden Musiikin Kilpailu” võistluse 2021. aastal ning saavad tähelepanu nii kodu- kui ka välismaal. Finaalis esinesid nad reklaamiklipi kahjulikkust kritiseeriva hardrock-muusikaga “Dark Side”. Nende energia, pühendumus ja suurepärane esitus tõid neile jõulise neljanda koha. Nende meelelahutusmeel paistaks välja ja teenis palju armastust äärmusmuusika kogukonnas.

Kokkuvõtteks

Eurovisiooni finaal on sündmus, kuhu inimesed ootavad aastas. Seal saavad kokku andekad lauljad erinevatest Euroopa riikidest, kes esitavad muusikalisi etendusi, mis peegeldavad Euroopa kultuuri. Ülaltoodud näidetega on lihtsam mõista, milliseid huvitavaid lugusid Eurovisiooni finaalis 2021 esitati ning mille poolest need nii erilised olid. Loodame, et Eurovisiooni finaal annab võimaluse paljudel talentikatel artistidel oma hääl kuuldavale tuua.