Nullkulu

Nullkulu

kes siis veel?

Kes Siis Veel: Ülevaade Eestimaa Tuntud Poliitikutest

Eestimaal on olnud palju tuntud poliitikuid, kes on oma panuse andnud meie riigi arengusse. Täna tahamegi tutvustada mõningaid neist silmapaistvamaid tegelasi. Selles artiklis vaatleme lähemalt, kes nad on, mida nad teinud on ja milline on nende tänane seis.

Andrus Ansip – Eesti endine peaminister ja Euroopa Komisjoni volinik

Andrus Ansip on tuntud nii oma panuse poolest Eesti poliitilisse arengusse kui ka Euroopas toimunud reformide läbiviimise poolest. Ta oli Eesti peaminister aastatel 2005–2014 ning Euroopa Komisjoni asepresident digitaalses ühtses turus alates 2014. aastast. Tema panus Eesti IT-sektori arengusse on olnud rõõmustavalt märkimisväärne.

Toomas Hendrik Ilves – Eesti endine president

Toomas Hendrik Ilves oli Eesti president aastatel 2006–2016. Tema panus Eesti julgeolekupoliitika arendamisele oli tohutu. Ta oli võtvakogu liige enne Eesti iseseisvumist ning oluline figuur Eesti saamisesse ELi liikmeks.

Reformierakond

Reformierakond on üks Eesti parempoolsetest erakondadest. Erakond ilmus Eesti poliitikasse 1990. aasta alguses, olles tollal Eesti Koostöö Eraühenduse poliitiline sektsioon. Aastal 1994 moodustati aga Reformierakond.

Reformierakonna tegevuse fookus on peamiselt majanduspoliitika ja arengu mõjutamine ning erasektori toetamine ja innovaatiliste projektide toetamine. Viimase kümnendi jooksul on erakond juhtinud mitmesuguseid riigisektorit koalitsioonis.

Keskerakond

Keskerakond on teine jõulu erakond Eestis ja see on tuntud oma pühendumuse poolest demokraatlikele väärtustele ja kultuuridele ning majanduslikele ja finantspoliitilistele eesmärkidele. Erakond keskendub peamiselt sotsiaalpoliitikale ning on kolmekordse juhtivas koalitsioonis tänapäeval.

Eesti Pensionäride ja Perede Erakond

Eesti Pensionäride ja Perede Erakond (EPE) on rahvuslik, poliitiline liikumine, mille eesmärgiks on pakkuda tuge ja koostööd Eesti pensionäridele ja peredele. EPE programm keskendub peamiselt pensionäride õiguste kaitsele ning perekondade jaoks uute töökohtade loomisele.

Isamaa

Isamaa on kaasaegne Eesti kesk-kuni parempoolne partei, mille peamised eesmärgid on Natura 2000, maareform, pensioni- ja tervishoiupoliitika reform, majanduskasv ja tööhõive. Kolmediikmeline opositsioon on osa selle poliitilisest ideoloogiast.

Kokkuvõte

Märgitud poliitikud ja erakonnad on vaid mõned neist, kes on Eesti ajaloos olulised olnud. Kuid nende isikute kogemus ja tegevus näitab, et isiksus võib teha palju Eesti demokraatia ja majandusarengu jaoks. Nad andsid olulise panuse Eesti arengusse ja mängivad jätkuvalt tähtsat rolli riigi arengus.

Seega võime seda artiklit kokku võtta järgmiselt: Kes siis veel, kui mitte need mõjukad isikud ja erakonnad, kes on andnud oma panuse Eesti edusse. Nüüd, rohkem kui kunagi varem, on vajalik nende juhtide tarkuse ja visiooni taaskasutamine, et Eesti saaks edu jätkata ja oma tulevikku kindlustada.