Nullkulu

Nullkulu

kes maksab tervisetõendi eest?

Kes maksab tervisetõendi eest?

Tervisetõend on oluline dokument, mis tõendab inimese sobivust teatud tööle, ametile või tegevusele. See võib olla ka erinevate harrastuste ja spordialadega seotud tegevuste jaoks oluline. Kuna tervisetõend on nii oluline dokument, tõuseb küsimus, kes selle eest maksab?

Eestis on tervisetõendi hind erinev sõltuvalt sellest, kus tervisetõend väljastatakse. Tervisekontrolli hinnad võivad olla erinevad erinevates tervishoiu asutustes.

Tervisetõendi hind võib olenevalt tervishoiuasutusest olla umbkaudu 30–100 eurot. Kui tööandja nõuab tervisetõendi väljastamist, on tööandja üldjuhul see, kes maksab tervisetõendi eest. Sama kehtib ka erinevate spordialade harrastuste jaoks, mis nõuavad tervisetõendi olemasolu.

Kui aga inimene soovib saada tervisetõendi iseseisvalt ja ilma, et tööandja seda nõudnuks, siis tuleb tervisetõendi eest maksta ise.

Palun märkige, et kui inimene on juba haigekassa kindlustatud, siis katab haigekassa tervisekontrolli kulud muuhulgas ka erinevate ametikohtade jaoks, sealhulgas juhi- ja aeroobikatreeningute puhul.

Loomulikult on erandeid, kus tööandjad ei kata tervisetõendi kulusid ja inimene peab ise tervisetõendi eest maksma. Selles osas tuleks iga juhtumit eraldi arutada ning selgeks teha, kes maksab tervisetõendi eest.

Tervisetõendi maksumus võib olla inimestele ka erineva suurusega koormaks, eriti kui tervisetõendi nõude esitab tööandja. Sellisel juhul võib inimene ise valida tervisekontrolli tegemise asukoha, kus hind oleks taskukohasem.

Kokkuvõttes: tervisetõendi hind Eestis varieerub ja sõltub tervisekontrolli tegemise asukohast. Kui tööandja nõuab tervisetõendi väljastamist, on tööandja üldjuhul ka see, kes maksab selle eest. Kui aga inimene soovib tervisetõendit iseseisvalt, tuleb ta ise selle eest maksta. On oluline märkida, et haigekassa võib osaliselt või täielikult tervisekontrolli kulud kanda, kuid seda teatud tingimustel.