Nullkulu

Nullkulu

kus asus tallinna loomaaed algselt?

Kus Asus Tallinna Loomaaed Algselt?

Tallinna loomaaed on populaarne turismisihtkoht, mida igal aastal külastab tuhandeid inimesi. Tegemist on vanima loomaaiaga Eestis, kuid kus see asus algselt? Selles artiklis uurimegi, kuidas ja kus algas Tallinna loomaaia lugu ning kuidas see muutus kuni tänapäevani.

Ajaloost ja asukohast

Tallinna loomaaia ajalugu ulatub tagasi 1939. aastasse, kui asutati Kotka parki loomaaia alge. Loomaaias olid peamiselt kohalikud loomad nagu kitsed, lambad ja veised. Siiski ei olnud kavatsust loomaaeda laiendada enne kui 1939. aasta suvel, kui loomaaia juuresolevale 11-hektarilisele maa-alale toodi 16 metskitse Indiast, et sealt hakata loomaaida arendama. Sellest hetkest sai alguse loomaaia edukas areng ja loomade kollektsiooni laienemine.

Kui loomaaiaga alustati, asus see aadressil Mustamäe tee 150, kuid kuna aluseks võetud ala ei olnud piisavalt suur, siis tuli leida uus asukoht. Uus asukoht leiti 1983. aastal, kui avati uus loomaaed aadressil Paldiski mnt 145. Tegemist on oluliselt suurema alaga, mis võimaldas loomade kollektsiooni veelgi laiendada. Tänapäeval on loomaaial kasutusel suur ala, kus on ligikaudu 600 looma ja üle 100 liigi. Seega võib öelda, et Tallinna loomaaed on nüüd palju laiem kui ainult kitsed, lambad ja veised.

Kuidas loomaaed täieneb?

Tallinna loomaaias elab palju erinevaid loomi, kes kõik vajavad erilist hoolt ja tähelepanu. Uued loomad tuuakse loomaaeda tavaliselt kas loomaaiadevahelise koostöö raames või looduslikest püügikohtadest, kus loomad ei ületa oma territooriumit. Loomaaed teeb palju koostööd teiste loomaaedade ja looduskaitseorganisatsioonidega, mis aitab saada uusi loomi ja hooldada neid uues keskkonnas. Uute loomade saabumisel pannakse neile nimeks, mis näitab nende rahvust või tõugu. Näiteks on loomaaias jaapani makaagid, kes on pärit Jaapanist, ja lõvikuningas Kongo, kes on pärit Kongo Vabariigist.

Lisaks uutele loomadele osalevad Tallinna loomaaed ja tema töötajad paljudes teaduslikes projektides. Töötajad teevad tihedat koostööd erinevate uurimus- ja kaitseprojektidega, et kaitsta ohustatud loomaliike ja viia ellu liikide kaitsemeetmeid.

Loomaaia ajalugu tänapäeval

Tänapäeval on Tallinna loomaaed üks kõige populaarsemaid turismisihtkohti Tallinnas, kuhu tulevad lausa tuhanded külastajad iga päev. Tegemist on populaarse päevareisiga nii kohalikele kui turistidele. Loomaaed on avatud aastaringselt ning pakub aastaringset elamust. Loomaaeda külastades saate kogeda parimat nii kohalike kui ka eksootiliste loomaliikidega. Igal aastal korraldab loomaaed erinevaid üritusi ja festivale, et muuta külastus veelgi huvitavamaks.

Kokkuvõte

Tallinna loomaaed on Eesti vanim loomaaed, kus on tänaseks päevaks üle 100 liigi ligikaudu 600 looma. Kuigi loomaaia ajalugu ulatub tagasi 1939. aastasse, kolis loomaaed 1983. aastal uuele ja suuremale maa-alale Paldiski mnt 145. Tallinna loomaaed on täna üks populaarsemaid turismisihtkohti Tallinnas, ja iga päev külastavad loomaaeda tuhanded inimesed. Loomaaiapersonalil on tihedalt koostööd loomaaedade ja looduskaitseorganisatsioonidega, et kaitsta ohustatud liike ja viia ellu erinevaid uurimus- ja kaitseprojekte. Seega on Tallinna loomaaed suurepärane koht loomade uurimiseks ja õppimiseks nende käitumisest ja keskkonnast.