Kuidas joonistada inimest
Joonistamine on kunst, mida saab harjutada ja täiuslikuks muuta õige koolituse ja pühendumusega. Siiski, kui sa ei tea, kust alustada, võib see olla üsna hirmutav. Inimese joonistamine on üks kõige algebrajamaid ja kokkuhoidvamaid joonistamisoskusi, mida siiski õppida saab.
Selles artiklis saate teada, kuidas joonistada inimese keha proportsionaalselt, kuidas joonistada nägu, samuti stiile, tehnikaid ja näpunäiteid, mida saate kasutada, et oma joonistusoskusi täiendada.
Inimese keha proportsioon
Inimese keha joonistamine proportsionaalselt on võtmeks realistliku joonistuse loomisel. Kuidas leida inimkeha proportsioone? Üks viis, kuidas saate inimkeha proportsioonide kohta teadmisi saada, on võtta mõned tundid anatoomia õppimiseks. Kuid kui te tulete lihtsalt joonistuse maailma, siis leiate siin mõned põhilised juhendid:
– Inimese keha proportsioon peaks olema 7,5 pea pikk.
– Kasutage vertikaalset joont, et määrata proportsioonid.
– Keerake joonistuse pinnale joonlaud ja proovige hinnata, kui palju põlvi jõuab puusadele.
– Põhi inime keha proportsioonid on järgmised:
– Pea peaks olema umbes 1/7 keha kogupikkusest.
– Õlad peaksid olema kaks korda laiemad kui rinnal.
– Käed peaksid ulatuma puusadele ja põlvedele.
– Sääred peaksid olema kolm korda lühemad kui keha kogupikkus.
– Kui olete keha proportsioonid paika pannud, võite hakata detailidele keskenduma.
Inimese näo joonistamine
Näo joonistamine on inimese joonistamise kõige keerulisem oskus. Joonistamise ajal peate olema täpne ja tähelepanelik, kuna see on kõige olulisem osa inimese tunnustamisel. Siin on mõned olulised sammud:
– Inimese nägu koosneb peamiselt kolmest igast küljest: otsmik, silmamuna ja nina.
– Silmad on inme näol kõige olulisemad osad. Silmade asukoht, suurus ja kuju loovad inimese näo.
– Ninarood peaksid enamasti jagama nägu kaheks põhimõtteliselt võrdseks osaks ning nina ots peaks jõudma huulte ülemisse osasse.
– On oluline pöörata tähelepanu ka silmade vahele, kulmude ja huulte kõrval olevatele üksikasjadele.
– Tähelepanelik jälgimine on võti, et määrata, kuidas erinevad osad töötavad koos.
– Kui olete keha ja näo proportsioonid paika pannud, võite hakata modelleerima oma joonistusi ja looma neid detailidega, nagu riietus, juuksed ja taust.
Stiilid, tehnikad ja näpunäited
Joonistamine on oskus, mida saate paremaks muuta pideva kirjutamise, proovimise ja veaparanduse abil. Siin on mõned tehnikad ja näpunäited, mida saate kasutada, et oma joonistusoskusi täiendada:
– Kasutage proportsiooni valemeid, et joonistada oma figuure ja muud detaile.
– Õppige, kuidas kasutada hele ja tume värvi varjutuste loomiseks, et muuta teie joonistused realistlikumaks.
– Lingi teiste artistidega, kellel on erinevad stiilid ja meetodid. Õpi uusi tehnikaid ja kasuta neid oma joonistuses.
– Jälgige oma keskkonda ja kasutage inspiratsiooni aluseks. Võtke joonistamispäevik ja hoidke seda käepärast neil kordadel, kui on vaja inspireeriva joonistuse ideid.
Kokkuvõtteks
Inimese keha joonistamine ja näo realismiks loomine tundub paljudele hirmutav, kuid mõningate põhiliste juhiste abil on see tõesti võimalik. Kasutage proportsioonivalemeid, õppige varjutuse loomiseks erinevaid tehnikaid, treenige oma tähelepanelikkust ja observeerimisoskusi ning proovige erinevaid stiile ja meetodeid. Joonistamine võib olla lõbus ja rahuldust pakkuv ning lihtsalt piisavalt väljakutsuv.