Nullkulu

Nullkulu

kui palju maksab kunstlik viljastamine?

Kui palju maksab kunstlik viljastamine?

Kunstlik viljastamine on katse aidata lapsi saada neil paaridel, kellel on probleeme laste saamisega. See protsess hõlmab spermatosoidide ja munade kogumist ning nende laboris kokku panemist, et tekitada viljastamine. Seejärel siirdatakse embrüo naise emakasse. Kuid kui palju see protsess maksab?

Kunstliku viljastamise hinnad võivad suuresti varieeruda sõltuvalt konkreetsest kliinikust, mida valite, nende tasemest ja ravi tüübist, mida vajate. Siin on mõned levinumad kunstliku viljastamise tüübid ja nende hind Eesti kliinikutes:

In vitro viljastamine (IVF) – see on kõige populaarsem kunstliku viljastamise protsess, mis hõlmab sperma ja munade kogumist, nende kokku panemist laboris ja siirdamist naise emakasse. IVF hind võib ulatuda 3500 eurost kuni 7000 euroni, sõltuvalt kliinikust ja ravi detailidest.

Intrauterine inseminatsioon (IUI) – see on protsess, kus sperma süstitakse emakasse naise ovulatsiooni ajal. See meetod on tavaliselt odavam kui IVF ja võib ulatuda 3000 eurost kuni 4500 euroni.

Intracytoplasmic sperma süstimine (ICSI) – see protsess hõlmab ühe spermatosoidi süstimist otse munarakku, kui nende paaridel on sperma vähene liikuvus või vähe aktiivsust. ICSI hind võib ulatuda 4000 eurost kuni 7500 euroni.

Kunstliku viljastamise hinnas sisalduvad meditsiinilised ja laboratoorsed protseduurid, ravimid ja arstide tasud. Siiski peaksite pöörama tähelepanu ka täiendavatele kuludele, nagu transport ja majutus, kui te peate reisima teise riiki või linna kunstliku viljastamise saamiseks.

Kunstliku viljastamisega seotud kulude tasumiseks on mitu võimalust. Mõned Eesti kliinikud pakuvad oma kulude kate lepinguid, mis võimaldavad teil tasuda kindla summa kogu protsessi või valitud protseduuride eest. Peaaegu kõik kliinikud aktsepteerivad ka tervisekindlustust ning mõned pakuvad spetsiaalseid finantseerimisvõimalusi, näiteks laene kunstliku viljastamise jaoks.

Lisaks otsesele rahalisele kohustusele võib kunstliku viljastamise protsess olla ka emotsionaalselt keeruline. Nii paarid kui ka üksikute naised peaksid arvestama ka isiklike ja professionaalsete tugivõimalustega.

Ehkki kunstlik viljastamine võib olla kulukas ja emotsionaalselt keeruline, on paljud paarid selle kogemuse abil saanud luua perekonnad, millest nad alati unistanud on. Kui kaalute kunstliku viljastamise protsessi, siis peaksite rääkima oma partneri, arstide ja tugivõrgustiku liikmetega ning kaaluma hindadega seotud asju enne lõpliku otsuse langetamist.