Kuidas kirjutada kõnet?
Kõne või kõnelemine on oluline ja hädavajalik oskus, mis on vajalik igapäevases elus, alates suhete loomisest kuni töö ja äritegevuseni. Kuid samas ei ole kõne kirjutamine sugugi lihtne ülesanne. Seepärast annan ma selles artiklis mõned näpunäited, mis aitavad teil kirjutada häid kõnesid.
Millest alustada?
Esiteks, alustage oma kõne ettevalmistamist mõtisklemise ja uurimisega. Oluline on teada, mis on teie kõne eesmärk ja kes on teie kuulajaskond. See aitab teil kõne paremini ehitada ja kohandada selle vastavalt oma publikule.
Pealkiri ja sisu
Kõne ettevalmistamine hõlmab ka teie kõne pealkirja ja sisu ettevalmistamist. Pealkiri peaks olema lühike, tabav ja köitev, et köita kuulajate tähelepanu. Pealkiri peaks andma kuulajatele aimu teie kõne sisust ja huvitama neid rohkem teada saama.
Sisu peaks olema süstemaatiline ja selge. Kõne tuleks jagada erinevate teemade jaotustega, et muuta see loetavamaks ja arusaadavamaks. Samuti on oluline keskenduda oma sõnumile ja hoida seda lihtsana. Pikad ja keerulised laused võivad publikut segadusse ajada. Seega on oluline, et teie kõne sisu oleks lihtsasti mõistetav ja kaasahõlmav.
Sissejuhatus
Kõne algus on põhimõtteliselt oluline osa, kuna see määrab tooni kogu kõne jaoks. Sissejuhatuses esitatakse tavaliselt pealkiri ja räägitakse sellest, mis inspireeris teid selle kõne kirjutamisel. Seejärel on vaja avaldada arvamust teemal, millele kõne keskendub.
Peamine osa
Peamine osa võib arutleda teie kõne keskse idee üle. See on osa, kus te tõestate ja selgitate oma teesi. Kui esitate oma ideid, ärge unustage neid selgelt vahepeal kokku võtta, et publik saaks nende olemusest aru.
Lisaks on huvitav ja kaasahaarav lugu hea viis oma teema lahtirääkimiseks. Lugu aitab luua tõmmet, saavutab reaalsuse ja sobib seadistuse eest hoolitsemiseks.
Lõpu osa
Lõpp on samuti väga oluline. See võib sisaldada kokkuvõtet, milles te nõustute kõnekäigu üldise sõnumiga ja proovite oma kuulajate vastust veelgi kinnitada. Samuti saate oma kõnega mingi mõtte, väljendades visiooni või ideega.
Kõne vigu tuleb kindlasti vältida, sealhulgas ühe rõhuasetusega frasesid ja pikka ja keerulist lauseehitust. Müra tuleb vältida, sealhulgas kõnelemist siis, kui kuulajad räägivad. Lõpetuseks on tõhus meetod kuulajate kaasamiseks kõne teemasse, see tähendab nende küsimustele vastamine. See võib olla fantastiline viis kaates aega ja näitab kuulajatele, et nende tuttavus ja teadmised on olulised.
Kokkuvõte
Kõne võib tunduda hirmutav ülesanne, kuid õigel ettevalmistusel on see täiesti saavutatav. Kõigi asjatundjate ja varustusega on see võimalik ja võite luua võimsa ja mõjuva kõne. Kõige tähtsam on leida oma sõnum ja rääkida sellest siiralt ja kirglikult. Teie kõne võib muuta maailma või aidata inimestel paremini mõista maailma. Seega, tehke ennast ja oma sõnumit kuuldavaks ja tutvustage end maailmale.