Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada cv d?

Kuidas kirjutada CV-d: Nõuanded edukaks tulemusteks

CV (curriculum vitae) on sinu visiitkaart, mis loob esmamulje sinust potentsiaalsele tööandjale või tööotsijale. Seetõttu on väga oluline, et sinu CV peegeldaks sinu oskusi, kogemusi ja haridust, et meelitada tööandjate tähelepanu. Selles artiklis anname sulle kõik vajalikud näpunäited selle kohta, kuidas koostada CV, mis eristub teiste seast ja tagab eduka tulemuse.

Vali hästi struktureeritud formaat

CV-d on erinevates formaatides, nagu kronoloogiline, funktsionaalne ja seguformaadid. Kronoloogilises CV-d on sinu haridus ja töökogemus kronoloogilises järjekorras, kusjuures esile tõstetakse viimase töökogemuse, nii et see sobib kõige paremini inimestele, kes otsivad karjääri sama valdkonnas, kus nad on töötanud varem. Funktsionaalne CV sobib neile, kes on karjääri muutnud ja kellel ei ole töökogemust erialal, kus nad soovivad uut tööd leida. Valides funktsionaalse CV valiku, saad rõhutada oma oskusi, mis vastavad uue potentsiaalse tööandja nõudmistele ja vajadustele. Seguformaadi CV sobib hästi neile, kes on oma karjääris erinevates valdkondades töötanud, kuna see võimaldab esile tuua nii sinu oskusi kui ka töökogemuse.

Lisa isiklikud andmed

Esimene asi, mida tööandja CV-d vaadates vaatab, on sinu isiklikud andmed. Lisades enda nime, aadressi, telefoninumbrit ja e-posti aadressi tagad, et tööandja saab sinuga edukalt kontakti. Kui sinu e-posti aadress on midagi sellist nagu “ballijuhi1234@gmail.com”, siis võib see jätta halva mulje, selle asemel lisada oma nimi ja perekonnanimi oma e-posti aadressi juurde.

Lisa oma haridus ja koolitused

Sinu haridus- ja koolitusalase teabe lisamine oma CV-sse peaks olema selgelt kirjeldatav, alustades kõrgkooli- või kutsekooli lõputunnistusest. Kui sinul pole ametlikku haridust või sul on töökogemus omandatud oskused, siis rõhuta seda oma CV-s.

Lisa oma töökogemus

Rääkides oma olemasolevatest ja eelmistest töökohtadest, on kriitiliselt oluline, et lisaks ametinimetusele kirjeldad oma ülesandeid ja saavutusi. Tavaliselt lisatakse töökogemus viimase viie aasta jooksul, kuid võib esitada ka varem sooritatud töökohad, kui need kogemused on olulised.

Kasuta tegevussõnu

Kasutamaks CV-s tegevussõnu, saavutad see, et sinu kirjeldus on dünaamiline ja võtad ühtlasi tööandjate tähelepanu. Näiteks võid kasutada tegevussõnu nagu “arendatud”, “juhitud”, “töötatud”, “üles ehitatud” jne.

Rõhuta saavutusi

Kajastades oma saavutusi CV-s, aitab see eristada sind teistest kandidaatidest ja suurendab totaalse pildi sinu professionaalsest taustast. Näiteks, kui oled müügivaldkonnas töötanud, kirjelda oma müügitulemusi ja kliendibaasi suurust.

Lisa professionaalne kokkuvõte

Lisades professionaalse kokkuvõtte oma CV-le, annad tööandjale kokkuvõtte oma oskustest ja kogemustest. Kokkuvõtte alguses on oluline tööandjale öelda, kes sa oled ja millised on sinu peamised oskused, mis aitavad kaasa potentsiaalsele tööandjale.

Lisa referentsid

Referentside lisamine CV-le näitab sinu otsustavust ja annab tööandjale lisateabe sinu tööalase tausta kohta. Püüa lisada referentse, kes kinnitavad sinu professionaalseid oskusi ja kogemusi.

Pööra tähelepanu giididele ja inimressurssidele

Igasugune töö, mille otsustad endale taotleda läheb, loe hoolikalt läbi giidid ja nõuanded inimressursside osakonnalt. Sageli on inimressursside osakonnad konkreetsel ametikohal vajalikud oskused, mida on märgitud hinnangutes või tabelites, mis annab sulle ülevaate, kuidas saad tööandjat oma CV-s kõige paremini esitleda.

Korrektuuri- ja keelekontroll

Kui oled oma CV koostanud, siis enne selle saatmise või lisamist tööportaali, veendu, et tööandja saab lugeda kirja veatult ja see on vigadeta. Samuti veendu, et tööportaalid, kuhu sa saadad oma CV, aktsepteerivad sinu CV formaati.

Lõppkokkuvõte

Panused ei saa olla kõrgemad, kui sinu CV on potentsiaalsete tööandjate kutsikas, sest see on see, mida nad sinust näevad, enne kui nad sinuga vestlevad. Seega, kaaluge mitmeid erinevaid lähenemisviise, sealhulgas formaate, tegevussõnu, saavutusi, professionaalset kokkuvõtet, referentse, ja palju muud, et veenduda, et sinu CV eristub teiste hulgast.