Nullkulu

Nullkulu

mis asi on bitcoin?

Mis asi on Bitcoin

Bitcoin on detsentraliseeritud digitaalne valuuta, mis võimaldab otsest ülekannet kahe osapoole vahel ilma vahendajata. Teisisõnu, Bitcoin on koduslik “raha”, mida saab kasutada veebis mõnes kaupluses või teenuse osutaja juures.

Bitcoin on loodud 2008. aastal Satoshi Nakamoto pseudonüümi all tegutseva üksiku arendaja poolt. Valuuta esialgseks eesmärgiks oli pakkuda turvalist ja anonüümset maksevahendit, mis ei oleks riigi poolt kontrollitud. Bitcoin on nüüdseks üks maailma populaarsemaid hajutatud digitaalseid valuutasid.

Kuidas Bitcoin toimib

Bitcoiniga saavad tehingute tegemiseks ühineda kõik soovijad. Kuna Bitcoin on eelkõige detsentraliseeritud, siis saavad uued kasutajad Bitcoinsi võrguga liituda, laadides alla spetsiaalse tarkvara, mida nimetatakse Bitcoin Wallet’iks.

Bitcoinid võib osta mitmetest valuutavahetustest või tühistada Bitcoinide vastu. Bitcoinide hankimiseks on palju võimalusi.

Kõik Bitcoin-tehingud kantakse krüptograafiliselt adresseeritud lehele, mida nimetatakse “plokksüsteemiks”. Blokkide moodustamiseks kulub umbes 10 minutit. Iga plokk sisaldab kogu “ajaloolist” teavet kõikidest Ethereumi tehingutest ja tööprotsessi, mida kutsutakse kaevandamiseks. See protsess hõlmab ka paljude arvutite või serverite võrgu tegemist, mis kogunevad ja lahendavad viimase lahendatava bloki probleeme, et lisada see blokk Bitcoin-plokiahelasse.

Krüptovaluuta hind toimub omakorda valitsusväliselt. Bitcoinide hind sõltub siis nõudlusest ja pakkumisest, nagu tavaliselt ka iga muu valuuta puhul.

Mis vahe on Bitcoinil ja tavalisel valuutal?

Bitcoinil ja tavalistel valuutadel on olulised erinevused. Kõige olulisem erinevus on tõenäoliselt decentraliseeritud olemus. Üldiselt kehtivad valuutaühikuid väljastava riigi valitsusorganid, kes omavad võimu piirata rahasüsteemi kasutamist kahjulikuks peetava käitumise vastu.

Bitcoinile omase decentraliseeritud algoritmi abil valitsused ja muud keskorganid ei saa mõjutada Bitcoin-i hindu ning seda, kuidas üksiku kasutaja poolt saadud raske töö fraktsioonina lisatakse Bitcoin-blockchaini süsteemi.

Lisaks sellele saavad Bitcoin-tehingud toimuda otseselt kahe osapoole vahel, ilma vahendajata. Krediitkaardi või Paypali vahendajad teevad Bitcoinist eraldiseisva valuuta.

Kokkuvõte

Bitcoin on arenev digitaalne valuuta, mis pakub selle kasutajatele anonüümsust, turvalisust ja hinnast sõltumatust. Bitcoin võimaldab otsest ülekannet kahe osapoole vahel, ilma et vahendajaid oleks vaja. Asjakohase tarkvara abil saavad kasutajad Bitcoiniga ühineda ja vahetada Bitcoin-tehinguid.