Nullkulu

Nullkulu

kuidas teha kodus trenni?

Kuidas teha kodus trenni?

Treenimine on oluline osa tervislikust eluviisist. Paljud inimesed aga ei taha minna spordiklubisse, kuna see tähendab lisakulusid ja ajakava koordineerimist. Õnneks on kodus võimalik üsna edukalt trenni teha. Selles artiklis räägimegi sellest, kuidas kodus trenni teha ja millised on selle eelised.

Esimene samm enne treenimisega alustamist on mõelda, millist tüüpi treening sobib sulle kõige paremini. Kui sul ei ole mingit kogemust ja sa ei tea, kuidas alustada, siis võid alustada põhifüüsiliste harjutustega. Näiteks küki või kätekõverdustega. Kui oled aga juba kogenud treenija, võid proovida keerulisemaid harjutusi, nagu plangu hoidmist või jõuharjutusi.

Harjutused

Kodus treenimiseks on suurepärased harjutused kükk ja kätekõverdus. Oma kehakaalu kasutamine võimaldab sul treenida ükskõik millal ja igal pool. Näiteks võid teha küki hommikuti enne dušši alla minekut. Need harjutused treenivad suurepäraselt kõiki olulisi lihasrühmi, sealhulgas jalgu, käsi, rindkere ja selga.

Kui sul on aga juba rohkem kogemusi ja soovid saada mitmekülgsemat treeningut, siis võid kasutada erinevaid treeningvahendeid. Näiteks hantleid, kaalu- või jõumasinat. Need vahendid võimaldavad sul treenida erinevaid lihasrühmi ning muuta treening erinevamaks ja huvitavamaks.

Soojendus

Enne treeningu alustamist on oluline teha soojendusharjutused. Selleks võid teha kerget jooksuülessoojendust või venitusharjutusi. See aitab vältida vigastusi ja parandab su treeningu tulemusi.

Treeningplaani koostamine

Kodus treenimine nõuab kindlat treeningplaani. See aitab sul jälgida oma arengut ja tulemusi ning annab täpse ülevaate sellest, millal ja mida järgmisena treenida. Treeningplaani koostamisel arvesta oma praeguse füüsilise vormiga ja aseta realistlikud eesmärgid.

Treeningplaani koostamisel arvesta ka sellega, millal sul kõige paremini võimalus treenida on. Näiteks võid planeerida treeningu hommikuti enne tööleminekut või õhtuti pärast tööd. Kui oled loonud kindla treeningplaani, siis saad alustada treeninguga.

Edusammude mõõtmine

Kodus treenimine võib olla raskem, kuna puuduvad kaas-treenijad ja treenerid, kes annaksid sulle tagasisidet ja juhiseid. Kuid see ei tähenda, et sa ei saaks oma edusamme jälgida. Osta või lae oma telefoni alla treeningrakendus, mis aitab sul oma harjutusi jälgida.

Lisaks võid teha enda kehamõõtmisi kord nädalas. Mõõda oma kaalu, talje- ja rinnaümbermõõtu ning jälgi, kuidas need muutuvad. Seda tehes näed ka konkreetseid tulemusi ja võid motiveerida enda edasi pingutama.

Varieerimine

Trenni tegemine võib olla igav, kui teed iga päev samu harjutusi. Seetõttu võib olla kasulik varieerida treeningprogrammi ja proovida uusi harjutusi. Siin on ideid, mida võid proovida:

– Tee aeroobset treeningut, näiteks jooksu või hüppeid
– Leia internetist treeningvideoid ja treeningprogramme
– Kutsu sõpru treenima ja töötage koos välja uusi treeningvõtteid
– Pööra tähelepanu oma toitumisele, sest see aitab sul tulemusi saavutada

Kokkuvõte

Kodus treenimine on suurepärane võimalus oma tervise ja füüsilise vormi parandamiseks. Selleks on oluline koostada kindel ja realistlik treeningplaan. Varieerige oma treeningprogrammi, et see ei muutuks igavaks ning kasutage erinevaid treeningvahendeid, et saavutada paremaid tulemusi.

Järeldus

Kõige olulisem, mida pead kodus treenimise juures silmas pidama, on püsivus. Kui jätad treeningu vahele, siis ei saa parimaid tulemusi. Regulaarne treenimine ja tasakaalustatud toitumine annavad kindlasti häid tulemusi. Alusta juba täna ja varsti näed ise, kuidas sinu keha muutub.