Kes on Eesti riigi julgeoleku volitatud esindaja?
Eesti riigi julgeoleku volitatud esindaja on ametnik, kelle vastutusvaldkonda kuulub Eesti julgeoleku tagamine. Selles ametis olev inimene peab tagama Eesti riigi julgeoleku ja kaitse ning peab suutma ohu korral kogu riigis operatiivselt reageerida.
Seda ametikohta peetakse võtmepositsiooniks Eesti julgeolekusüsteemis. Julgeoleku volitatud esindaja peab olema valmis tegutsema igas olukorras, olgu see siis terrorismirünnak või suur looduskatastroof. Oma töös juhib julgeoleku volitatud esindaja koostööd politsei, riigikaitse ja erinevate julgeolekuasutustega.
Mida julgeoleku volitatud esindaja teeb?
Üks julgeoleku volitatud esindaja peamisi ülesandeid on hinnata Eesti julgeolekuolukorda. Selleks peab ta jälgima erinevate riikide ja rühmituste tegevust, mis Eesti julgeolekut võivad ohustada. Töö käigus peab ta jälgima nii siseriiklikke kui ka välisjulgeolekuriske.
Volitatud esindaja koordineerib ja juhib ka riiklikku krissireguleerimist. Ta vastutab selle eest, et riigi juhtimine oleks kriisiolukorras läbimõeldud, tõhus ja kiire. Julgeoleku volitatud esindaja peamine eesmärk on kaitsta riigi elanikke ja ta peab sobilikul viisil rakendama meetmeid, et vähendada kahjusid.
Keda julgeoleku volitatud esindaja teenindab?
Eesti julgeoleku volitatud esindaja teenindab eelkõige Eesti riiki ja tema kodanikke. Ta peab tagama, et Eesti oleks turvaline koht elamiseks, töötamiseks ja majandustegevuseks. Volitatud esindaja peab tagama Eesti geopoliitilise stabiilsuse ning olema valmis reageerima igasugustele probleemidele julgeoleku vallas.
Kuidas julgeoleku volitatud esindajaks saada?
Eesti julgeoleku volitatud esindaja ametikohale saamiseks tuleb taotleda ja saada vastav kvalifikatsioon. Kandidaadil peab olema kõrgharidus ja vähemalt viie-aastane praktiline kogemus julgeoleku valdkonnas. Taoliste ametnike rakendamine on rangelt reguleeritud ja sellele järgneb intensiivne kontrollprotsess.
Kokkuvõte
Eesti riigi julgeoleku volitatud esindaja ametikoht on kaitse-, politsei- ja julgeolekusüsteemides kõrgeimal tasemel. Selle eesmärk on tagada Eesti julgeolek ja kaitse ning tagada kõigi kodanike turvalisus. Tegemist on kõrge vastutustundega ametikohaga, millele järgneb range kvalifikatsiooninõue. Selle ametikoha olemasolu tagab, et Eestis on turvaline elada ja investeerida.