Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt võib tatoveerida?

Kui Vanalt Võib Tatoveerida: Kõik, Mida Sa Peaksid Teadma

Kas oled kunagi mõelnud, millal oleks paras aeg endale tatoveering teha? Tatoveeringute kandmine on muutunud üha populaarsemaks ja trendikamaks viisiks eneseväljenduseks ning paljudel meist on juba mõte peas, mida endale ihule jäädavalt lisada. Kuid millal on õige aeg tatoveeringu tegemiseks? Kas on vanusepiiranguid? Selles artiklis räägimegi sellest, millal on sobiv aeg endale tatoveering teha.

Mis on tatoveering?

Tatoveering on kehale igaveseks jäädavaks jäänud joonis, mis kantakse värvipigmentide abil naha alla. Selleks, et saada edukalt tehtud ja kauakestev tatoveering, on oluline valmistuda eelnevalt hoolega ja teada kõiki vajalikke nõudeid.

Millal võib tatoveerida?

Mõnikord võib tunduda, et tatoveerida võib igaüks igal ajal, kuid see pole sugugi nii. Üldine reegel on, et alla 18-aastastel pole lubatud tatoveerida ilma vanemate nõusolekuta, seega peavad nooremad kui 18-aastased küsima oma vanematelt luba. Lapsevanemad peavad olema kindlad, et nende lapse ellusuhtumine lubatud joonise suhtes on positiivne. Vastasel juhul võib tatoveering hiljem muutuda tema jaoks probleemiks.

Mis puutub täiskasvanutesse, siis sel põhjusel pole olemas kindlat vanusepiiri, mil tatoveerimine võiks olla sobilik. Entsüklopeedia Wikipedia andmetel võib täiskasvanutel tatoveerimine olla tervislikel põhjustel piiratud, näiteks – rasedatel naistel on keelatud suuri tatoveeringuid teha või kui inimesel on väga tundlik nahk. Selleks tuleks enne tahetud tatoveeringu tegemist võtta ühendust oma arstiga.

Mida arvestada, enne tatoveeringu tegemise otsustamist?

Esmalt on mõistlik teha oma taustauuring tatoveerimise alevikus. Peate otsima head tatoveerijat, kaaluma, mis joonistus tuleks, lugema retsensioonid ja võib-olla küsima soovitusi oma sõpradelt, kes on juba varem tatoveeringuid teinud. Tee kindlaks, et joonistuse tegijaks oleks kogenud spetsialist, kes hoolib kliendi soovidest ja on võimeline pakkuma ka nõu stiilide, piltide ja tervishoiu kohta. Tasub meeles pidada, et madal hind tähendab tavaliselt halba kvaliteeti ja siin tasub olla valvas.

Lisaks on oluline teada, et tatoveering tähendab kehale trauma tegemist, seega võtab selle taastamine aega. Seetõttu tuleks kaaluda tatoveeringu tegemise plaani, võttes arvesse oma töögraafikut, puhkust ja muid tegureid, mis võivad mõjutada taastumisaega.

Tatoveeringu järelhooldus

Tatoveering ei ole ainult pilt, vaid ka pikk ajalooline protsess, mis vajab tähelepanuväärset tähelepanu hoolitsusele pärast joonistamist. Oluline on, et peale uue tatoveeringu värvi naha alla kandmist, tekib värske haav, seega peab seda hooldama. Esmalt peaks tatoveeritud ala hoidma kuivana ja puhtana, vältides liigset niiskust ning ebavajalikku kokkupuudet päikese ja vedelikega.

Mida teha, kui tahad tatoveeringust lahti saada?

Kui oled otsustanud, et tahad oma tatoveeringust lahti saada, siis tasub teada, et tatoveeringu eemaldamine on olnud inimeste jaoks suur väljakutse aastakümneid. Kui otsustate selle siiski ette võtta, on kõige populaarsemad viisid kasutada laimivad kreeme (ravi tulemused ei pruugi olla kiire) või laseri eemaldamine, mis eemaldab värvi tükkide kaupa.

Kokkuvõte

Tatoveerimine on otsuses, mis nõuab palju mõtlemist, planeerimist ja uurimist. Kuigi tal pole strictu sensu vanusepiiri, on oluline teada, et teie valikul ja nõuete järgimisel on pikaajalised tagajärjed ja tulemusest sõltuv. Kui otsustate seada jäljed oma nahale, tegelege selle eest hoolikalt ja kindlalt, et jääda tulemusega rahule.