Nullkulu

Nullkulu

mis toimub lääne virumaal?

Mis Toimub Lääne-Virumaal?

Lääne-Virumaa on Eesti põhjarannikul asuv maakond. Selle elanike arv on üle 60 000 ja piirneb Ida-Virumaa, Järvamaa ja Harjumaaga. Lääne-Virumaal on palju ajalugu, kultuuri, rikast loodust ja tuntud isikuid. Täna räägime, mis toimub Lääne-Virumaal?

Ajalugu

Lääne-Virumaa on üks vanemaid ajalooga maakondi Eestis. Kivikülastajad olid siin juba tuhandeid aastaid tagasi. Lääne-Virumaa on rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga. Seda tõendab asjaolu, et siin asub palju ajaloolisi hooneid ja mälestusmärke.

Üks kuulsamaid mälestusi on Rakvere piiskopilinnus, mida on mainitud juba 1238. aastal. Tänasel päeval on linnus muuseum, kus saab näha, kuidas vanasti elati. Lääne-Virumaal on ka teisi ajaloolisi hooneid, nagu Ojaküla mõis, Viru-Nigula linnus ja Vihula mõis.

Kultuur

Lääne-Virumaal on palju kultuurisündmusi, mis meelitavad turiste siia igal aastal. Kõige tuntum neist on kindlasti Viru Folk. See on rahvusvaheline festival, kus saab kuulata erinevate rahvaste muusikat ja õppida nende kultuurist.

Lisaks on Lääne-Virumaal palju teisi kultuurisündmusi, nagu Rakvere teatrimaraton, Kadrina karjäärirock ja Kunda kultuurimaja kontserdid. Need sündmused toovad kokku inimesi erinevatest riikidest ja annavad võimaluse tutvuda Eesti kultuuriga.

Loodus

Lääne-Virumaa on tuntud oma rikka looduse ja kauni maastiku poolest. See on ideaalne koht matkamiseks ja looduse nautimiseks. Siin on palju erinevaid maastikke, alates imelisest mereäärest kuni metsikute rabamaastikeni.

Loomulikult ei saa mainimata jätta ka Eesti suurimat juga – Käsmu juga. See juga on populaarne turistide seas ja selle koha lähedal asub ka rannikualade looduskaitseala. Lääne-Virumaa on tuntud ka oma maitsvate marjade, seente ja kalade poolest.

Ettevõtlus

Lääne-Virumaa on atraktiivne piirkond ettevõtluse arendamiseks. Siin on palju erinevaid tööstusi ja tehnoloogiaettevõtteid. Populaarsuse on kasvavalt võtnud ka põllumajanduse ja turismi valdkond.

Lääne-Virumaa on ka hea koht äritegevuseks, kuna siin on väga hea transpordialane infrastruktuur ja juurdepääs nii Tallinna kui Narva suunal. Tuntud ettevõtete hulgas on Ericsson Eesti AS, DPD Eesti AS ja Eesti Lennuakadeemia.

Järeldus

Lääne-Virumaa on südamlik, põnev ja kaunis Eesti maakond. Siin on suurepärased võimalused matkamiseks, looduse nautimiseks, kultuuri tutvustamiseks ja ettevõtluse arendamiseks. Lääne-Virumaa on rikas sügava ajaloo, kultuuritaristu ja erakordse looduse poolest. Olete teretulnud külastama seda erilist maakonda.