Nullkulu

Nullkulu

miks on lääne eestis ilm tavaliselt pehmem kui ida eestis?

Miks on Lääne-Eestis Ilm Tavaliselt Pehmem Kui Ida-Eestis

Kui elate Eestis, olete ilmselt märganud, et ilm Lääne-Eestis on tavaliselt pehmem kui Ida-Eestis, kuid mis võib olla selle põhjuseks? Selles artiklis avastame, miks on Lääne-Eestis kliima pehmem kui idas.

Mis Mõjutab Eesti Ilma?

Esiteks on oluline mõelda sellele, mis mõjutab Eesti ilma. Eestil on parasvöötme mereline kliima, mis tähendab, et ilm ei ole kunagi liiga kuum või külm.

Eesti ilmastikku mõjutavad paljud faktorid, sealhulgas atmosfäärirõhk, temperatuur, tuule suund ja niiskustase. Eesti asukoht mõjutab ka seda, milline ilm meile jõuab.

Ida- ja Lääne-Eesti Erinevused

Kui võrrelda Lääne-Eesti ja Ida-Eesti, on erinevusi mitmeid. Neist kõige ilmsem on asukoha erinevus. Läänest saabuvad õhumassid jõuavad Eestisse pärast läbi Atlandi ookeani teekonda, mis tähendab, et õhk on ookeanilt kergema temperatuuriga.

Idapoolsema asukoha tõttu on Ida-Eestis ilm tavaliselt külmem ja teravam. Idast saabuvad õhumassid kulgevad üle mägede ja jõuavad enne Eestisse jõudmist läbi venepoolse maismaa, kus see muutub jahedamaks.

Lisaks asukohale on oluline mõelda ka sellele, kuidas õhk Lääne-Eestist Ida-Eestisse liigub. Vahel võib täheldada, et õhumassi liikumise suund takistab Lääne-Eesti õhumasside jõudmist Ida-Eestisse.

Kliimamuutused

Samuti on oluline mõelda, kuidas kliimamuutused on mõjutanud Eesti kliimat ja selle erinevusi. Kliimamuutused mõjutavad kogu maailma kliimat, mistõttu võib olla raske kindlaks teha, millised muutused on toimunud ainult Eestis.

Siiski on märgata, et kliimamuutused võivad muuta ka õhumasside liikumist ja seeläbi Eesti erinevate piirkondade kliimat.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et ilm ei ole kunagi nii lihtne kui arvata võiks. Eesti kliimaseisundite erinevusi mõjutavad paljud faktorid, sealhulgas kliimamuutused ja seega ei saa öelda, et selles on ainult üks põhjus.

Sellele vaatamata, võib öelda, et Lääne-Eesti ilm on pehmem kui idas ning eelkõige mõjutab seda asukoht ja õhumasside liikumine.