Nullkulu

Nullkulu

mida teha ida virumaal?

Mida teha Ida-Virumaal

Tere tulemast Ida-Virumaale – Eesti idaosas asuvasse linna, millel on põnev ajalugu ja kaasaegne infrastruktuur. Ida-Virumaa on koduks kaunitele metsadele, järvedele ja laiale valikule põnevatele tegevustele, kuid selle piirkonna avastamine võib olla veidi ülekaalukas. Sel põhjusel on see artikkel teie jaoks – et tuua teile parimad ideed, mida teha Ida-Virumaal, nii et saaksite selle meie kauni riigi idaosa tõeliselt avastada.

Kõnni läbi Toila mõisa pargi ja seikle mere ääres

Toila mõis asub vaid paarikümne kilomeetri kaugusel Jõhvist ja on üks Ida-Virumaa suurepärasemaid vaatamisväärsusi. Sellel on kaunis park, väliskohvik ja suurepärane vaade merele. Jalutage Toila mõisa pargis ja külastage funktsionaalistlikku Oru lossi, mis on muutunud luksuslikuks hotelliks.

Kui olete mõnusa jalutuskäigu lõpetanud, minge mere äärde ning jalutage oma igapäevastest muredest eemal. Imeilusad vaated merelt kindlasti lõõgastavad igaüht ja annavad hea enesetunde kogu päevaks.

Avastage Kuremäe kloostrit

Kuremäe klooster on asutatud 1891.aastal ja kujutab endast tähtsat kristlike õpetuste kohta. Kloostri munkadele on loodud keeruline religioosne keskkond, kus nad saavad mediteerida ja palvetada. Linnakujundus ja arhitektuur on sama olulised kui kloostri sisu. Kogu see religioosne, ajalooline ja kaunis koht, on Ida-Virumaal kindlasti külastamist väärt.

Uurige Kiviõli Seikluskeskust

Kiviõli Seikluskeskus on Eesti suurim seikluspark ja hämmastav koht, kus nautida paljusid tegevusi, sealhulgas motovõidusõitu, lennuvarjusporti, tandemlendu, kelgutamist jpm. Kõik seikluslikud tegevused toimuvad looduskaitseala keskel asuvas seikluskeskuses, mis on uhke ja kaasaegne, kuid samas ka sobiv keskkond, mis annab uskumatult energiat ja muretust. Kiviõli Seikluskeskus on ideaalne koht, kus nautida oma hobisid või lihtsalt koguda soovitud adrenaliinilaksu.

Proovige maitsvaid kohalikke toite ja jooke

Ida-Virumaa on tuntud oma maitsvate toitude ja jookide poolest ning pakub erinevaid kohalikke tooteid, nagu näiteks liha, kala ja marjad, ja palju muud. Kohalikke roogi nautides saate tõeliselt kogeda kohalikku eluolu ja kultuurilist rikkust.

Kui otsite kohvikuid ja söögikohti, kuhu minna, soovitame kindlasti Prodigy Coffee, mis asub Kohtla-Järvel. Sealt võite proovida suurepärast kohvi, mille tegemisel on kasutatud kohalikke röstitatud kohviube.

Tutvuge Ontika kivirannaga

Ontika kivirand asub Narva ja Toila külje all ning seda iseloomustavad paljude erinevate kiviliikide kihid. See on Ida-Virumaa üks muljetavaldavamaid loodusnähtusi. Looduslik ilu teeb oluliseks populaarsust ja erinevaid randade kõrguseid. Piknikukorv kaasa ja hämmastavad vaated Kesk-Eesti lahele tõotavad olla kahtlemata elamus.

Avastage Narva kindlus

Narva on Ida-Virumaa suurim linn ja piirilinn Venemaaga. Linnus rajati juba 13.sajandil ja algselt oli see oluline kaubandus- ja kaitsepunkt. Kuigi Narva sõjad on linnusest palju purustanud, on see siiski ajalooline ja hinnaline koht, mis räägib omaenda lugu. Narva kindlus on külastamist väärt, sest see on möödunud ajastu austajatele eriti oluline.

Külastage Kohtla-Järve kaevandusmuuseumi

Kaevandusmuuseum asub Kohtla-Järve südames ja on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kaasaegse sisu tõttu. Muuseum on üks Ida-Virumaa hinnatuimaid atraktsioone ja pakub külastajatele uudistamiseks jälgi kaugest kaevandusajast, leidke huvi tehnoloogilise arengu ja tööstuse ajaloo suhtes. Muuseum on rikkalik, huvitav ja täis üllatusi – kaevandusmuuseum on kindlasti hea valik neile, kes soovivad avastada Ida-Virumaa ajalugu ja tehnikat.

KOKKUVÕTE

Loodetavasti on see artikkel andnud teile inspiratsiooni Ida-Virumaa avastamiseks ning meil on hea meel omada võimalust jagada teile parimaid ideid, kuidas seda teha. Ida-Virumaa on hämmastav koht, mida külastada Eestis ja niipea, kui olete sealse hinguseisundi endasse imeks võtnud, olete kindlasti lahkunud sealt täis imelisi mälestusi.

Loodame, et meie soovitused aitavad teil alustada unustamatut seiklusretke, mida ei unustata nii pea.