Nullkulu

Nullkulu

mis tekitab beebile gaase?

Mis tekitab beebile gaase

Kui oled emotsionaalselt ülekoormatud vanem, võib beebi pidev nutt sulle tunduda üle jõu käivana. Üheks kõige tavalisemaks põhjuseks, miks beebid nutavad, on gaasid. Beebinutt on sageli raske mõista. Selles artiklis selgitame, mis tekitab beebile gaase ja kuidas neid leevendada.

Mis on gaasid?

Gaasid võivad tekitada ebamugavust, kõhulahtisust ja kõhukrampe. Need võivad olla põhjustatud söömisest, kuid sageli on beebil gaase hoopis sellepärast, et ta on lihtsalt beebi. Seda seisundit nimetatakse beebikoolikuteks, mis on tavaline probleem paljudel vastsündinutel.

Kuidas gaasid tekivad?

Gaasi teket võivad põhjustada paljud faktorid. Näiteks võivad gaasid tekkida siis, kui imik ei suuda korralikult süüa, sest ta ei saa rinna hoidmisega hakkama või piima ei tule piisavalt kiiresti. Gaasid võivad tekkida ka siis, kui beebi alla neelab liiga palju õhku, sööb liiga palju või on tema seedetrakt normaalsest talitlusest häiritud.

Mida saab teha, et kaotada gaasid?

Üks parimaid viise gaaside leevendamiseks on positiivne tähelepanu suunamine beebile. Tavaliselt aitab imiku selga panemine, kõhu masseerimine ja kuumutatav padja kasutamine gaase kiiresti leevendada.

Söögi ajal veenduge, et beebi on ergas ja valmis sööma. Kui ta on väsinud või rahutu, siis on tal raske piima hästi imeda ja ta võib alla neelata rohkem õhku kui tavaliselt.

Kui rindade toitmine või piimasegu kasutamine ei aita, võib proovida ka spetsiaalseid anti-gaasitilku või -mahlasid. Need tilgad sisaldavad seedeensüüme, mis võivad aidata gaasi vähendada.

Kokkuvõtteks

Selleks, et teada saada, mida teha, kui beebil on gaasid, peab kõigepealt nende põhjusi mõistma. Gaasid võivad tekitada ebamugavust ja kõhulahtisust ning kõhukrampe. Neil võivad olla mitmesugused põhjused, sealhulgas söömisraskused, liigne õhu neelamine või seedetrakti probleemid. Gaaside pealehoidmiseks on palju erinevaid meetodeid, mis võivad aidata leevendada beebi ebamugavust ja aidata tal tervislikuks kasvamiseks.