Nullkulu

Nullkulu

mis tekitab gaase?

Mis tekitab gaase: Üksikasjad, mida peate teadma oma puhitus käivitajate kohta

Gaasid võivad põhjustada mitmesuguseid ebamugavusi. Alates kõhuvalu ja liigeste valust kuni kõhukinnisuse ja puhituse tekkesse. Kui soovite teada, kuidas selle tülikaga võidelda, on kõigepealt vaja teada, mis tekitab gaase.

Gaaside tekkimist mõjutavad paljud tegurid, nagu teie dieet, seedetrakti bakterid ja teatud haigused. Selle artikli eesmärk on anda teile ülevaade sellest, kuidas teie igapäevaelu võib mõjutada gaaside teket ning millised meetodid aitavad selle probleemiga võidelda.

Mida tekitab gaase?

Dieet: Gaaside teke on tavaliselt seotud toidu tarbimisega. Mõned toiduained võivad tekitada rohkem gaase kui teised. Kõige levinumad süüdlased on oad, lillkapsas, brokkoli, kapsas, spargelkapsas ja sibul. Samuti võivad mõned inimesed taluda keedetud piima, gluteeni ja fruktoosi halvemini, ja need võivad samuti põhjustada gaase.

Kiu tarbimine: Kiud aitavad seedetrakti liikumist, kuid liiga palju kiudaineid võib kaasa tuua ka rohkem gaasi teket. Seetõttu on oluline hoida kiudainete tarbimine tasakaalus.

Halvasti seeduvad süsivesikud: Mõned süsivesikud ei lagune täielikult seedetraktis, mis võib kaasa tuua rohkem gaasi teket. Sellesse rühma kuuluvad laktoos, fruktaanid, galaktaanid ja polüoolid.

Seedetrakti bakterid: Teie seedetraktis on alati baktereid. Teatud tüüpi bakterid toodavad gaase, sealhulgas metaani, kui nad lagundavad toitu. Kui teil on rohkem gaase tekitavaid baktereid, võib see kaasa tuua rohkem gaasi.

Muud põhjused: Gaaside teket võivad põhjustada ka muud tegurid, näiteks suitsetamine, stress, rääkimine söömise ajal või liiga kiire söömine.

Kuidas vältida rohkem gaasi teket?

Muutke oma dieeti: Proovige lisada oma dieeti vähem gaase tekitavaid toite. Valige valge liha, kala, kreekerid, riis, küpsetatud kartulid ja madala kiudainetega puuviljad, nagu banaanid. Samuti vähendage toiduaineid, mis on rikkad laktoosiga, nagu piim, juust ja jogurt. Samuti vältige toitu, mis sisaldab palju vürtsi.

Peatu gaseeritud jookide tarbimine: Gaase sisaldavad joogid, nagu karastusjoogid, võivad põhjustada rohkem gaasi teket.

Võtke seedimist rahustavaid preparaate: Toidulisandid, mis sisaldavad seedimist rahustavaid omadusi, võivad aidata vähendada gaasi teket. Näiteks võite proovida ingverit, probiootikume ja muid seedimist soodustavaid aineid.

Muutke söömisharjumusi: Püüdke süüa aeglasemalt, närida toitu põhjalikult ja rääkida vähem söömise ajal. See võib aidata vähendada ka rohkem gaasi teket.

Kokkuvõtteks

Niisiis, kui olete mures sagedase gaasi tekkimise pärast, on kõige parem alustada oma dieedi muutmist. Sööge vähem gaase tekitavaid toite ja lisage rohkem koostisosi, mis aitavad seedeprobleeme vältida. Samuti vältige liiga kiiret söömist ja proovige tarbida rohkem seedimist rahustavaid preparaate. Neid samme järgides on teil õnnestunud gaaside tekkimist kontrollida ja vältida ebamugavusi, mis sellega kaasnevad.