Nullkulu

Nullkulu

mis tegelikult loeb?

Mis tegelikult loeb?

Ümbritsetud oleme pidevalt mõtetega sellest, mida meie argipäev meile pakub. Osa sellest seisneb töökohal käimises, osa aga meie hobides ja perekonnas. Oma argipäevade keskel unustame sageli mõelda sellele, mis tegelikult elus oluline on. Selles artiklis räägin ma sellest, mis on tegelikult tähtis, kuidas seda mõista ja kuidas sellele tähelepanu pöörata.

Paljud inimesed mõistavad elu olulisust täiesti erinevalt. Ühed leiavad, et töökohal edukas olemine on elu eesmärk, teised peavad kõige tähtsamaks perekonda ja veel teised usuvad, et on seesama, mida teed, kui sa naudid seda. Kas on olemas igavene vastus küsimusele, mis tegelikult loeb?

Kui ma päriselt sellele küsimusele mõtlen, võiksid mitmed asjad tulla vastuseks. Esimese asjana tuleb mulle meelde, et aja kasutamine on meie elus väga oluline. Kuidas sinu päevad mööduvad ja mida sa sel ajal teed – see omab tõepoolest suurt tähtsust. Seega on oluline, et sa kasutaksid oma aega sellisel viisil, mis rahuldab sinu eesmärke ja vajadusi.

Teine väga oluline asi elus on jõukohased suhted. Me kõik vajame suhteid, olgu nad siis sõpruselised, romantilised või perekondlikud. Need suhted annavad meile jõudu ja julgustavad meid edasi liikuma ka rasketel hetkedel. Seega peaksime me kulutama oma väärtusliku aja koos nende inimestega, kes hoolivad meist ja kellega sa tunned end hästi.

Kolmas asi, mida ma pean elus oluliseks, on edu saavutamine isiklikel eesmärkidel. Saavutamise tunne on hindamatu ja see annab meile energiat järgmiseks etapiks. Seega peaksid meie elu eesmärgid olema meiega kooskõlas ja me peaksime tegema pingutusi nende eesmärkide täitmiseks.

Aga kas need on ainsad asjad, mis elus loevad? Ma arvan, et tegelikult on veel palju muid asju, mis on elus olulised. Need võivad erineda inimestiiti, kuid tasub mõelda, et kui teed selliseid asju, mis sulle olulised on ja mis teevad sind õnnelikuks, siis see annab elule tõelise tähenduse.

Kuidas saab siis neid asju teha?

Aja kasutamine nõuab tavaliselt eesmärkidest lähtuvat tegevuskava – suurem plaan peaks olema juba ammu paika pandud. Pea meeles, et tulemused saavutatakse ainult siis, kui toimetad süstemaatiliselt ja püsivalt. Ära lase end võtta igapäevase rutiini tühisest askeldamisest. Kui sa näed, et mingi harjumus või tegevus ei anna sulle midagi juurde, siis loobu sellest. Kuluta oma aega eelkõige sellistele asjadele, mis sind rahuldavad ja emotsionaalselt rikastavad.

Suhted võivad olla meie elus keerulised ja sellest hoolimata on need meie elus vajalikud ja olulised. Oma partneri, pere ja sõpradega koos aja veetmine võib meid naeratama panna, kuid ka meid rahuldust pakkuda. Ära lase töö- ja koolikohustustel oma suhteid mõjutada. Kui sa ei saa mõnda päeva või nädalat pereliikmetega koos olla, siis leia aega, et saaksid rääkida nende inimestega telefoni või kirja või meili teel. Ükskõik, milline oleks su suhe, sa pead andma talle aega ja energiat, et ta saaks areneda ja õitseda.

Isiklikud eesmärgid nõuavad tavaliselt fokusseerimist. Selleks et saavutada oma eesmärki, pead sa sellele pühenduma oma ajast ja energiast kõik, mis vaja. Kui sa näed, et sa jätad midagi pooleli või sa ei suuda oma eesmärki saavutada, siis leia endale abi ekspertidelt või spetsialistidelt, kes saaksid sind aidata.

Lõpetuseks, ma tahan öelda, et KÕIK elus loeb. Elu on täis väikesi ja suuremaid asju, mis teevad meid nii oluliseks ja rikkaks. Kõige tähtsam on aga leida oma siht ja jälgeda seda igal võimalikul moel. Võibolla sa ei leia alati kirjeldatud tegevusest rahuldust, aga ei saa öelda, et sa poleks vähematki mõtisklenud selle üle, mis sinu jaoks kõige olulisem on.