Nullkulu

Nullkulu

mis tähtsus on silma pilgutamisel?

Mis tähtsus on silma pilgutamisel?

Silma pilgutamine on midagi, millele me ei mõtle tavaliselt eriti palju tähelepanu pöörates. Siiski on silma pilgutamine oluline igapäevane tegevus, mis tagab silmade tervise ja toimimise. Selles artiklis anname ülevaate silma pilgutamise tähtsusest ning kuidas seda saab tervislikult hoida.

Mis on silma pilgutamise eesmärk?

Silma pilgutamine ei ole pelgalt silmade liigutus. Kui silm ei pilgu, jäävad silmapõhja kuivana, st. ilma pisaravedelikuta. Selle tagajärjel võivad silmad muutuda ärritatuks, punetada ja lõpuks võib tekkida ka silmapõletik.

Silm ei ole ainus organ, mis võib kahjustuda, kui te ei piisavalt pilgu. Kuna silmad on ühenduses ka aju ja närvisüsteemiga, võib liiga vähe pilgutamine mõjutada ka nende toimimist. Näiteks võib see põhjustada halva keskendumisvõime või stressi.

Kuidas silm töötab?

Silm on keeruline organ, mis koosneb erinevatest osadest. Üksikasjalik uuring näitab, et silma on erinevad ripsmed, lihased ja pisarakanalid. Kõik need osad on vajalikud normaalseks toimimiseks.

Kui te võtate aja, et õppida rohkem, kuidas silm töötab, siis mõistate ka paremini, kui tähtis on pilkumine. Silm on tavaliselt piisavalt hästi õlitatud, mis tagab, et sensoorne informatsioon liigub kiiresti ja sujuvalt nähtavalt väljalt ajju. Kõik sooritatud liikumised tähendavad ka seda, et silmade lihased peavad pidevalt pingutama.

Kuivad silmad on tõeline probleem

Kuivad silmad on probleem, mis on lähiaastatel seganud rohkem ja rohkem inimesi. Paljudel põhjustel võib inimese silmad olla kuivad, alates kuivemast õhust sisetingimustes kuni vanusega seotud muutusteni.

Liiga palju ekraanile vaatamist võib põhjustada ka kuiva silma sündroomi, kuna see lihtsalt sunnib teid unustama ohtralt pilku. Kuiva silma sündroom läheb lõppkokkuvõttes ülevalt pisarakanalite halva või ebapiisava töö tõttu.

Mida teha kuivade silmade vastu?

Kuivade silmade leevendamiseks ärge kasutage silmatilku, kuna need võivad kuivadesse silmadesse veelgi ärritust tuua. Selle asemel võite kaaluda päikeseprillide või kaitsvate prillide kandmist silmadele, et saada kaitset kahjuliku UV-kiirguse eest.

Teine hea vahend silmade kaitseks on kosutav komme – silmade külma vee piserdamine võimaldab paremat niisutust ning tagab jahutuse silmadele. Võite kasutada ka spetsiaalsetele silmadele mõeldud niisutuslahust. Oluline on jälgida ka oma toitumist, kuna vitamiinide ja mineraalide piisav tarbimine aitab silmi tugevana hoida.

Kokkuvõte

Silmad on meie jaoks väga olulised, kuna need on ühenduses aju ja närvisüsteemiga ning tagavad meie igapäevase toimimise. Õige silma pilgutamine tagab silmade õige tervise ning ei ole pelgalt liigutus, vaid kehas väga oluline funktsioon. Seetõttu on väga oluline mõista ja kohelda silmi õigesti ning tagada nende korras toimimine.