Nullkulu

Nullkulu

mis sold sipp?

Mis müüdi SIPP’iks – Uurimine ja lahendamine

SIPP’id või iseseisvad pensioniplaanid olid populaarsed investeerimisvahendid, millesse paljud inimesed panid oma tuleviku lootused. Need hõlmasid erinevaid varaklasse nagu aktsiad, kinnisvara ja muud investeeringud. Kuid viimase paari aasta jooksul on SIPP’ide ümber olnud palju probleeme. Üks probleem paljude jaoks on “müüdud SIPP’id”. Sellest artiklist saate teada, mis on SIPP’ide müük ja kuidas neid lahendada.

Mis on SIPP’ide müük?

“SIPP’i müük” või “müüdud SIPP” viitab olukorrale, kus inimene ostis SIPP’i, kuid see ei sobinud nende finantseesmärkide jaoks. Sellistel juhtudel väidavad inimesed, et neid peteti ostma investeeringuid, mis ei sobi nende riskitaluvuse ja muude teguritega. Tavaliselt müüdi neile “mitte-standardsete varade” SIPP’e, millel oli kõrge riskiprofiil.

Nii mõnedki investeeringud osutusid aga luhtubuks. Selle tulemusena kaotasid paljud inimesed oma raha. SIPP’i müüjad aga said palju raha vahendustasude ning muude kulude kujul.

Mis on “mitte-standardne varade” SIPP?

Ametlikult nimetatakse neid “mitte-standardseteks varadeks” (NSI) SIPP’id ja need hõlmavad näiteks kinnisvara, maa ja muud sarnast. Need ei ole tavalised investeeringud, mida inimesed tavaliselt SIPP’i kaudu puudutavad. Sellised investeeringud olid aga kasulikud SIPP’ide müüjatele, kes soovisid võimalikult palju raha teenida.

Mis juhtub kui te olete müüdud SIPP’is pakutud NSI’ga rahulolematu?

Kui olete müüdud SIPP’iga rahulolematu, on teil kaks võimalust:

Oma kaebus tõstatamine – Kõigepealt peaksite esitama oma kaebuse SIPP’i müüjale. Kui müüja saab teada, et te olete nende teenustega rahulolematu, võivad nad nõustuda investeeringuid tagasi ostma.

Õigusliku abi taotlemine – Kui müüja keeldub tagasiostmise või tulu hüvitamise taotlemisest, võite taotleda õiguslikku abi. Paljudel juhtudel on see parim valik. Seadus määratleb, et SIPP’i müüja peab tegema investeeringuid adekvaatselt ja teavitama kliente kõigist riskidest. Kui müüja ei täida neid nõudeid, võite taotleda hüvitist.

Kas ma saan tulu tagasi?

Kui ükskõik milline investeeringust oli ebaõnnestunud, võite taotleda tagasi oma tulu. Kuna müüdud SIPP’id aga olid sageli osa pikaajalisest investeerimisportfellist, ei ole tulu tagastamine sageli võimalik. Teiseks kahjuks on sageli kõrgeid tasusid, mis vähendavad teie tagasi saamist.

Kokkuvõtteks

Kui olete müüdud SIPP’iga rahulolematu, on alati see parim valik esmalt oma kaebuse esitamine müüjale. Kui see ei aita, võite taotleda õiguslikku abi. SIPP’ide kohta tasub aga eelnevalt uurida ja oma finantsolukorda arvestaval valikul põhjalikult kaaluda.