Nullkulu

Nullkulu

mis põhjustab madalat vererõhku?

Content Title: Mis põhjustab madalat vererõhku?

Vere rõhk on kriitiline osa meie tervislikust seisundist, kuid seda on tihti ignoreeritud. Kui räägime vererõhust, mõtleme tavaliselt kõrgest vererõhust, kuid madal vererõhk võib olla sama lõhkemisohtlik. Madal vererõhk võib kaasa tuua pearingluse, väsimuse ja isegi ohtlikke verejookse.

Mis siis on madal vererõhk? See on vererõhk, mis langeb alla tavalise taseme. Kui tavaline vererõhk inimesel on vahemikus 90-120/60-80 mm Hg, võib madala vererõhu definitsioon olla erinev. Tavaliselt peetakse madalaks vererõhuks rõhku alla 90/60 mm Hg.

Mis võib põhjustada madalat vererõhku?

Südameprobleemid

Südameprobleemid on tavaline madala vererõhu põhjus. Kui süda ei pumbata verd efektiivselt, võib see tekitada madala vererõhu. Näiteks bradükardia, mis on südame löögisageduse aeglane langus, võib põhjustada madalat vererõhku. Samuti võivad südameklapi probleemid, südamepuudulikkus ja südameinfarkt põhjustada vererõhu järske muutusi.

Rasedus

Raseduse ajal võib tavaliselt madal vererõhk olla ohtlik seisund. Raseduse ajal vererõhu langus tuleneb hulgast teguritest, sealhulgas aneemiast tingitud verekaotusest ja hormonaalsetest muutustest.

Toiduainetega seotud reaktsioonid

Teatud toiduained võivad põhjustada vererõhu languseid. Seda kutsutakse toidust põhjustatud ortostaatiliseks hüpotensiooniks (lühendatult TOH). TOH tekib siis, kui ülemine vererõhu number langeb rohkem kui 20 mm Hg ja/või alumine vererõhu number langeb rohkem kui 10 mm Hg.

Toitu, mis võivad põhjustada TOH hulka kuuluvad suhkur, kofeiin, alkohol ja tee. Nende toiduainete tõttu on äärmiselt oluline piirata nende tarbimist.

Dehüdratsioon

Keha vedeliku kadu võib põhjustada madalat vererõhku. Dehüdratsioon võib olla põhjustatud palavikust, diureetikumide kasutamisest, vedeliku kaotusest oksendamise või kõhulahtisuse tõttu.

Rahustite ja antidepressantide kasutamine

Ravimid, mida kasutatakse rahustite ja antidepressantidega, võivad põhjustada madalat vererõhku. Need ravimid mõjutavad keha erinevaid osi, sealhulgas närvi- ja südamesüsteemi, põhjustades vererõhu langust.

Järeldus

Madal vererõhk on terviserisk, mis suureneb, kuna me vananedes tunneme me selle sümptomeid sügavamalt. On kriitiliselt oluline, et mõistaksime, mis põhjustab madalamat vererõhku ja kuidas me saame seda reguleerida. Soovitatavad meetmed tervisliku vererõhu tagamiseks hõlmavad toiduainete tarbimist, dehüdratsiooni ennetamist, ravimite vastutustundlikku kasutamist jne.

Lõpetuseks, tervislik vererõhk on eluliselt oluline meie elu kvaliteedi tagamiseks. Hoidke oma vererõhk stabiilsena ning võtke vastutust oma igapäevaelus tehtavate otsuste eest, mis võivad aidata teil tervislikku seisundit säilitada.